Angle down Atgal

Paaiškė­jo Šiau­lių metų spor­ti­ninkė ir spor­ti­nin­kas

Šiau­lių mies­to metų spor­ti­ninkų rin­ki­muo­se 2020-ųjų metų spor­ti­nin­kais iš­rink­ta im­ty­ni­ninkė Da­nutė Do­mi­kai­tytė ir BMX dvi­ra­čių ta­len­tas Gab­rie­lius Pa­bi­jans­kas.

Olimpinės rinktinės kandidatė

„Didžiuojuosi ir džiaugiuosi įspūdingais pasiekimais, tegul jie būna puikia starto aikštele pasirodymams olimpinėse žaidynėse, taip pat – kuriant naują Lietuvos imtynių istorijos etapą! Visų šiauliečių vardu linkiu ypatingos sėkmės ir puikios sportinės formos“, – sveikindamas perspektyvią sportininkę ir įteikdamas metų sporto apdovanojimą, linkėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

D. Domikaitytė Šiaulių miesto merui taip pat perdavė dovanėlę – Lietuvos imtynių federacijos kalendorių, kuriame du 2020 m. Europos čempionato prizininkai, viena jų – šiaulietė D. Domikaitytė.

Danutė aukštų pergalių kelią pradėjo ir pirmąjį Europos jaunių čempionato bronzos medalį iškovojo 2012 m. Lenkijoje. Po metų Makedonijoje jaunimo čempionate D. Domikaitytė rezultatą pagerino viena pozicija – pelnė sidabrą.

D. Domikaitytė yra olimpinės rinktinės kandidatė, besirengianti 2021 m. Tokijo olimpinėms žaidynėms. 2019 m. sportininkei buvo taip pat derlingas laikotarpis: Europos čempionate iškovojo 5 vietą, Europos (U23) čempionate pasiekta 6 vieta, pasaulio (U23) čempionate iškovota 12 vieta, o pasaulio čempionate – 23.

2020 m. vasario 13 d. Romoje vykusiame Europos imtynių čempionate Šiaulių sporto centro „Atžalynas“ deimantas – D. Domikaitytė – tapo pirmąja imtynininke nepriklausomoje Lietuvoje, iškovojusia bronzos medalį suaugusiųjų grupėje. Moterų svorio kategorijos iki 68 kg mažajame finale lietuvė net 9:0 sutriuškino tituluotą vokietę Anną Carmen Schell.

Ant BMX dviračio – nuo ketverių

BMX dviratininkas Gabrielius Pabijanskas laimėjo vieną iš penkių 2020 m. Šiaulių miesto metų sporto rinkimų nominaciją. Jam atiteko metų sportininko titulas.

„Šiauliuose užaugo jau ne vienas BMX dviračių profesionalas. Džiaugiuosi, Gabrieliau, kad dabar tu savo rezultatais garsini mūsų miestą ir patį dviračių sportą. Linkiu įgyvendinti planus, siekiant kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes“, – kalbėjo apdovanojimą įteikęs Šiaulių meras.

G. Pabijanskas ant mažojo BMX kroso dviračio sėdo nuo ketverių. Būtent tokiu dviračiu svajoja jis ir išvažiuoti į olimpinę trasą. Pirmųjų BMX dviračių paslapčių šiaulietį mokė trenerė Donata Šiaudvytė. Jau pradžia buvo daug žadanti: 2005 m. per Europos BMX iššūkio taurės varžybas Gabrielius savo amžiaus grupėje tapo nugalėtoju, po to pergales pakartojo dar tris kartus (2006, 2008 ir 2009 m.), sėkmingai rungtyniavo ir kitose varžybose.

Kai 2014 m. buvo atidaryta Šiaulių sporto gimnazija, Gabrielius, pasitaręs su tėvais, nutarė joje mokytis ir sportuoti. Jo treneriu tapo čia dirbantis Donatas Armonas. Šiuo metu sportininkas atstovauja Šiaulių „Dubysos“ sporto centrui.

G. Pabijanskas pasaulio reitinge užima 54 vietą iš 308 sportininkų. Šiaulietis yra Lietuvos rinktinės kandidatas į Tokijo olimpines žaidynes.


Parengta pagal Šiaulių m. savivaldybės informaciją

 

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite