Angle down Atgal

Paaiškėjo Lietuvos vandensvydžio čempionato finalininkai

Savaitgalį Alytuje sužaistos paskutinės 2019 metų Lietuvos vyrų vandensvydžio čempionato antrojo turo rungtynės, po kurių išaiškėjo į finalinį etapą patekusios komandos.

Keturios stipriausios Lietuvos komandos - Elektrėnų „Žaibas“, Vilniaus „VMSC-Baltic Amadeus“, Kauno plaukimo mokyklos ir Alytaus SRC „Dzūkijos Vandenis“ - kovos finaliniame etape, už nugaros palikusios Elektrėnų sporto centro ekipą ir Kauno PM „Bebras“.

Į finalinį turą komandos nusineš per pirmus du turus iškovotus taškus tarpusavio rungtynėse.

Absoliutus čempionato lyderis - Elektrėnų „Žaibas“, iškovojęs visas pergales ir surinkęs 18 taškų, antri - „VMSC-Baltic Amadeus“ atstovai. Čempionų titulą ginantys vilniečiai abejose turuose pralaimėjo „Žaibo“ komandai ir į finalinį turą atsineša 12 taškų. Su 5 taškais finalinį turą pradės Kauno plaukimo mokyklos atstovai, o Alytaus „Dzūkijos Vandenis“ turės tik vieną tašką, iškovotą pirmajame ture.

Nors tarp komandų ir nemažas atotrūkis, bet visos komandos dar turi teorinius šansus pakilti per poziciją aukštyn.

Antrajame ture sužaista 15 rungtynių. Palyginus su pirmu turu, prie Alytaus ir Vilniaus komandų prisijungė po du legionierius iš Baltarusijos, bet jų pasirodymas nieko kardinaliai turnyrinėje lentelėje nepakeitė. Tiesa, situacija po antrojo turo galėjo atrodyti kardinaliai kitaip. Nors ir susistiprinusiai Alytaus komandai koją kišo trenerio Tomo Vainikonio liga, be pagrindinio stratego dzūkus palikusi viso turo metu.

Ypatingos aistros virė ir susitikime tarp „VMSC-Baltic Amadeus“ ir Kauno plaukimo mokyklos. Nors vilniečiai ir šventė pergalę rezultatu 12:9, bet likus 6 minutėms iki rungtynių pabaigos, atrodė, kad Fortūna perėjo į kauniečių pusę. Ketvirto kėlinio pradžioje kauniečiai liko septyniese prieš šešis vilniečius, kai vienas jų oponentų buvo pašalintas be keitimo. Kauno komanda ne tik nesugebėjo pasinaudoti skirtu laisvu smūgiu nuo 5 metrų žymos, bet po keliolikos sekundžių sugrąžino „status quo“ - išprovokuotas kaunietis už nesportišką elgesį taip pat buvo pašalintas. Neiškovoję pergalės kauniečiai finaliniame ture gali Vilniaus komandą aplenkti nebent iškovoję visas pergales, bet ir tada vilniečiai turėtų labai prastai sužaisti finalinį turą.

Tuo pačiu Kauno komanda negali jaustis saugi, nes ją kovoje dėl bronzos dar gali aplenkti alytiškiai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite