Angle down Atgal

P. Poderskis: gali būti, kad vakar paimtus koronaviruso mėginius teks išmesti

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis sako, kad situacija dėl koronaviruso mėginių tyrimų kelia didelį susirūpinimą – jo teigimu, nesusiejus mėginio su konkrečiu žmogumi, trečiadienį paimtus mėginius gali tekti išmesti.

„Labai neramina Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) požiūris į dabartinį nurodymų vykdymą, kai liepiama išleisti tik paėmus mėginėlį iš žmogaus, bet tas mėginėlis niekaip nėra realiai apskaitomas, tai mes šiandien turime situaciją, kai, ko gero, visus vakar paimtus mėginėlius teks išmesti, nes jie visiškai nėra dokumentuoti. Nors informaciją apie žmones, sveikatą dabar suvedinėjama, bet nėra kaip surišti mėginėlio (informacijos – ELTA) su konkrečiu žmogumi“, – ketvirtadienį prie sostinės savivaldybės surengtoje spaudos konferencijoje sakė P. Poderskis.

„Jeigu mes imame tepinėlius, tai būtų gerai, kad jie būtų ištirti ir reagentai nebūtų švaistomi“, – teigė sostinės savivaldybės administracijos direktorius.

Jam antrino ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

„Yra patvirtinta tvarka. Iš pirmo skrydžio paimant mėginius, NVSC buvo paimta ne pagal tvarką, kuri patvirtinta operacijų centro vadovo – ministro Verygos. Kadangi ne pagal tą tvarką, laboratorija atsisako mėginius priimti tirti, nes sunku surišti tuos mėginius su konkrečiais žmonėmis“, – paaiškino R. Šimašius, pridūręs, kad vis dėlto tikisi bendromis jėgomis su Sveikatos apsaugos ministerija situaciją išspręsti dar šiandien.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite