Angle down Atgal

Orų anomalijos: centrinė Europa šąla, o Rusiją svilina ekstremalus karštis

Kol didesnė Europos dalis, ypač centrinė ir pietrytinė dalis, susiduria su nemaloniais ir vėsiais nei įprasta tokiam laikui orais, dalis šiaurės vakarų Rusijos tiesiog „kepa“ iš karščio.

Skirtumas tarp temperatūrų anomalijų siekia 30–35 laipsnius, o gal net ir daugiau.

Praėjusį savaitgalį ir šios savaitės pirmomis dienomis didelė dalis Europos jau antrą kartą susiduria su vėsių orų pliūpsniu iš Arkties. Vietomis nuvilnijo smarkios liūtys, kilo potvyniai.

Arktinės oro masės kaip reikiant sumaišė Europos orų „kortas“. Ten, kur turėtų tokiu metu būti pakankamai karšta yra vėsu, o kur turėtų būti vėsiau alina neįprasta kaitra.

Kitaip sakant, didelė dalis Europos žemyno, ypač centrinės ir pietrytinės vietovės, šąla, o štai visai netoli, didžiulis šilumos liežuvis kaip reikiant kilstelėjo temperatūrą Rusijos šiaurės vakaruose.

Praėjusiais metais karščio bangos ekstremalią temperatūrą atnešė į Skandinaviją, kur termometrų stulpeliai persisvėre per 30 laipsnių visai greta Arkties, rašo severe-weather.eu.

Šių metų gegužę rekordiniai karščiai fiksuojami šiaurės vakarinėje Rusijos dalyje. Temperatūra dienomis šokteli iki 30–31 laipsnio. Tai yra neįprasta temperatūra šiame regione. Nebūdinga tokiam laikui šiluma čia išsilaikys dar bent kelias dienas.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite