REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2019 m. Sausio 18 d. 10:34

Ortopedas traumatologas: kada būtina ieškoti jo pagalbos?

Vilnius

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


68380

Intensyvus gyvenimo ritmas ir jį lydintys palydovai: stresas, nuovargis, sąnarių bei raumenų skausmai, šiuolaikiniam žmogui - įprasta kasdienybė. Nenuostabu, jog dėvisi sąnarių, kaulų ir raumenų stuktūros bei padidėja traumų tikimybė. Atsiradus tokiems neigiamiems sveikatos pokyčiams, prireikia medikų pagalbos ir ortopedo traumatologo konsultacija tampa neišvengiama. Kuo šie specialistai gali mums padėti?

Ortopedijos traumatologijos centruose diagnozuojamos ir gydomos tiek vaikų, tiek suaugusiųjų raumenų, kaulų, sąnarių ir raiščių ligos bei traumos. Tad, jeigu jaučiate minėtų kūno organų negalavimus ar patyrėte traumą, esate laukiami ortopedijos specialistų kabinete. Pirmo vizito metu ortopedas traumatologas apžiūri pacientą, įvetina simptomus ir nustato ligos būklę. Tai vadinama bendrąja apžiūra.

Toliau seka kitas etapas – specialioji apžiūra. Jos metu ortopedas traumatologas bando nuodugniai išsiaiškinti visus veiksnius, susijusius su iškilusia paciento problema. Šios apžiūros metu gali būti paskirti įvairūs tyrimai, kurie leidžia kuo tiksliau nustatyti nustatyti ligos sukeltus padarinius ir skirti individualų gydymą.

Paskutinis ortopedo specialisto konsultacijos žingsnis – gydymas. Gydymas skiriamas atsižvelgiant į nustatytos problemos pažengimo lygį, priežastis ir konkrečias paciento organizmo savybes. Kokios gydymas dažniausiai būna reikalingas ortopedų traumatologų pacientams?

Tai:

· Ortopedinių techninių priemonių parinkimas. Tai gali būti kojų, rankų, nugaros, kaklo įtvarai, vakštynės, ramentai ir kt.

· Ortopedinės avalynės parinkimas.

· Mažai invazinis operacinis gydymas. Tokios operacijos dažniausiai atliekamos dienos stacionare. Atliekamos operacijos, kada minimaliai pažeidžiami minkštieji audiniai, išvengiama nervinių galūnių stimuliacijos, daromi minimalūs pjūviai. Po tokių operacijų pacientai po kelių valandų ar kitą dieną jau išleidžiami gydytis namuose. Be abejonės jiems rekomenduojama kvalifikuota reabilitacija, kuri palengvina ir pagreitina gijimą.

· Protezavimas. Dažniausiai pasitaiko sąnarių protezavimo operacijos. Jos yra gerokai sudėtingesnės, todėl po atliktų visų reikalingų tyrimų pacientui nustatoma operacijos data.

Kaip jau minėta, kiekvienas atvejis yra unikalus, tad ir gydymo taikomi metodai kiekvienam pacientui nustatomi individualūs. Kaip teigia ortopedai traumatologai, vos pajutę sąnarių, raumenų ar kaulų skausmus ar kitus diskomfortą keliančius simptomus, nedelskite ir kreipkitės pagalbos. Kuo anksčiau aptiksite ligą, tuo lengvesnis bus jos gydymas.

Reklama



REDAKCIJA REKOMENDUOJA