Orientacininkas I. Ambrazas Europos čempionate iškovojo bronzos medalį

Reporteris Orinta Etaplius žurnalistas

Europos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas Vengrijoje penktadienį prasidėjo ilgosios distancijos rungtimi. Bronzos medalį jaunimo (iki 20 metų) vaikinų grupėje iškovojo Ignas Ambrazas.

Vaikinams reikėjo įveikti 27,1 km distanciją su beveik 700 m vertikalaus sukilimo. I. Ambrazas trasą įveikė per 1 val. 42 min. 11 sek.

Sportininkams ypatingai sąlygas apsunkino iš vakaro palijęs lietus. Įkalnėse danga pavirtusi minkštu moliu lindo dviračiams į ratus, tad bent keletą kartų tekdavo stoti juos valyti dėl strigimų. Bronzos medalį iškovojęs I. Ambrazas pripažino, kad trasa buvo išskirtinai sudėtinga ir tokio gero rezultato net nesitikėjo.

„Tik grįžus iš trasos, man komandos draugai pasakė, kad užėmiau trečiąją vietą. Trasa tikrai buvo labai sunki, bet juk taip ir turi būti Europos čempionate“, - savo įspūdžiais dalinosi I. Ambrazas.

Kitas Lietuvos atstovas Dovydas Šinkevičius buvo 17-as (2:10.05), iškart po jo rezultatų lentelėje rikiuojasi Ąžuolas Macijauskas (2:14.51). Martynas Jurgaitis užėmė 22-ąją vietą.

Vaikinų grupėje nugalėjo Danijos atstovas Thomas Steinhalas, trasą įveikęs per 1 val. 31 min. 34 sek. Antras buvo čekas Matyas Ludvikas.

Moterų elito grupėje Gabrielė Andrašiūnienė užėmė aštuntąją vietą. 30,5 km distanciją su daugiau nei 700 m vertikalaus sukilimo ir 20 kontrolės punktų ji įveikė per 2 val. 20 min. 30 sek.

Lietuvė pasakojo, kad trasoje jai teko daug kartų stoti krapštyti purvą iš ratų, jie užsikimšę vietomis vos sukosi.

„Trasoje buvo skaidyti punktai, tad žiūrėjau, kad po antrojo skaidyto rato gavau didelį atsilikimą nuo lyderės. Būtent toje vietoje man ir teko ilgai krapštyti purvą iš po ratų. Tokioms sąlygoms net sunku pasiruošti, visi turėjo su tuo dorotis“, - pasakojo G. Andrašiūnienė.

Kita Lietuvos atstovė Viktorija Michnovič užėmė 18-ąją vietą, o Patricija Babrauskaitė - 23-iąją. Algirda Mickuvienė distancijos nebaigė dėl dviračio techninių nesklandumų.

Tarp moterų triumfavo Čekijos dviratininkė Martina Tichovska. Ji distanciją įveikė per 1 val. 58 min. 27 sek.

Vyrams reikėjo įveikti 40,5 km distanciją su beveik 1 km vertikalaus sukilimo ir 19 kontrolės punktų. Greičiausiai tarp Lietuvos atstovų distanciją įveikė Šarūnas Dmukauskas, kuris užėmė 23-iąją poziciją. Lietuvis trasą įveikė per 2 val. 25 min. 14 sek.

Nojus Kalvaitis debiutavo Europos suaugusiųjų čempionate užėmęs 37-ąją poziciją. Jis užfiksavo 2 val. 44 min. 47 sek. Donatas Mickus buvo 41-as, o Jonas Maišelis distancijos nebaigė.

Kad vietovėje buvo ekstremalios sąlygos parodė ir tai, kad lyderiai važiavo kur kas ilgiau, nei organizatoriai buvo numatę nugalėtojo laiką. Greičiausiai distanciją įveikė Čekijos sportininkas Vojtechas Ludvikas - 2 val. 7 min. 26 sek. Planuojamas lyderių laikas buvo 1 val. 45 min.

Kartu vykstančiame pasaulio veteranų orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionate Rūta Stanevičienė dvi dienas iš eilės savo amžiaus grupėje (iki 60 metų) iškovojo bronzos medalius.

Šeštadienį Europos čempionatas tęsis vidutinės distancijos rungtimi. Sekmadienį pirmenybės baigsis mišrios estafetės rungtimi, o jaunimas varžysis merginų ir vaikinų estafetėje.