Angle down Atgal

Oranžinė šypsena nukeliavo į globos namus

Spalio 8 d. „Verdenės“ gimnazijos kiemelis svečius iš Visagino socialinės globos namų pasitiko su plačia oranžine šypsena.

Šypsena buvo tikrai plati – nes ją sudarė penkiasdešimt trys moliūgai! Šį kartą labai paprastai – mokyklos kieme išrikiuoti moliūgai džiugino akį ir laukė, kol juos pasiims globos namų gyventojai ir panaudos pagal paskirtį. Mokiniai jau pavasarį iš moliūgų sėklelių pradėjo auginti moliūgus, kuriuos vėliau perkėlė į tėvelių ar senelių sodus. Išaugintus moliūgus nusprendė padovanoti globos namų gyventojams.

Kol išauginti moliūgai keliavo į klases, vaikai mokėsi daug įdomių dalykų apie moliūgus: kokių rūšių jie gali būti, kokiomis maistinėmis savybėmis jie pasižymi, kokie vitaminai slypi moliūguose. Pirmokai netgi atliko tyrimą, kokias daržoves labiausiai mėgsta valgyti jų klasės draugai. Vyresnieji mokiniai kūrė pasakas ir žaidimus apie moliūgų ir daržovių draugystę.

Atlikta veikla – tai dalis tarptautinio švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio – socialinio švietimo projekto ,,Saulėto oranžinio traukinio kelionė“. Šiame projekte jau ketvirtus metus dalyvauja Visagino „Verdenės“ gimnazijos pradinių klasių mokiniai. Kelionė prasideda nuo mažos sėklytės, kurią vaikas pasėja su mokytoju ar savo šeimos nariais. Stebėjimas, daigelio laukimas skatina vaiko smalsumą, kantrumą, suteikia žinių apie tai, kaip augalas vystosi, bręsta ir dauginasi. Projekto veiklos padeda mokiniui ugdytis pagarbą gyvybei, ekologinę savimonę, sveiką gyvenseną.

Oranžiniu traukinuku kartu su savo mokiniais keliauja ir pradinio ugdymo mokytojos: Aliona Kurpienė, Jūratė Jankevičienė, Danguolė Savičienė ir Jūratė Šoliūnaitė Pavilionienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite