Angle down Atgal

Orai: temperatūra vėl šaus į viršų, grįš liūtys ir perkūnijos

Po gaivesnio savaitgalio į šalį vėl sugrįš itin šilti orai. Dienomis temperatūra svyruos tarp 26–30 laipsnių karščio. Kiek gaiviau savaitės pradžioje bus pajūryje, tačiau antroje savaitės pusėje šiluma atkeliaus ir ten. Tačiau vasariška kaitra grįš ne viena, su ja atkeliaus ir liūtys bei perkūnijos.

Šiandien šalyje bus debesuota su pragiedruliais, vietomis, daugiausiai šiaurės rytinėse, šiaurinėse ir šiaurės vakarinėse šalies vietovėse palis. Kai kur gali žaibuoti. Pūs nestiprus nepastovios krypties vėjas. Vilniuje ir Kaune dieną bus apie 22, Panevėžyje apie 21 laipsnį šilumos. Šiauliuose oras šils iki 20, Klaipėdoje iki 16 laipsnių.

Antradienį šalyje orai jau bus gerokai šiltesni, tačiau ir vėl galime sulaukti neramumų. Nakties valandomis palynos vos kai kur, temperatūra svyruos tarp 10–15 laipsnių šilumos. Dienos metu oras sparčiai šils, po pietų danguje išaugs debesys. Pavakare perkūnija ir lietus pirmiausiai pasieks rytinius, o vėliau ir pietinius šalies rajonus. Vilniuje oras šils iki 26, Kaune iki 25 laipsnių. Šiauliuose bus apie 23, Panevėžyje apie 24 laipsnius šilumos. Klaipėdoje vyraus 19 laipsnių šiluma.

Trečiadienio naktį palis kai kur rytiniuose šalies rajonuose. Temperatūra sieks 13–18 laipsnių šilumos. Vėsiausia bus vietomis Žemaitijoje, čia bus apie 11–13 laipsnių šilumos. Dienos metu šalį užlies dar didesnis karštis, termometrų stulpeliai priartės prie 30 laipsnių. Daugelyje vietovių prapliups vasariškas lietus, numatoma perkūnija. Sustiprės rytų, pietryčių krypties vėjas. Vilniuje oras įkais iki 29, Kaune ir Panevėžyje iki 28 laipsnių. Šiauliuose bus apie 26, Klaipėdoje vos apie 20 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienį ir penktadienį šalyje išsilaikys labai panašūs orai: bus karšta, tvanku, numatoma pavojingų reiškinių tikimybė: kasdien sulauksime liūčių, kurias lydės perkūnija, stipresni vėjo gūsiai. Jų intensyvumas skirtingose šalies vietovėse skirsis. Beje, vasariškos šilumos jau sulauks ir pajūrio gyventojai. Naktimis išsilaikys gan aukšta temperatūra ir sieks 15–20 laipsnių šilumos. Dienomis vyraus 26–30 laipsnių karštis. Dažniausiai popietinėmis ir vakaro valandomis sulauksime didžiausių neramumų: lietaus, perkūnijos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalį Lietuvoje ir toliau išsilaikys vasariškai šilti orai, tačiau lietus ir perkūnija nesitrauks.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite