Angle down Atgal

Orai: sulauksime vasaros?

Prasidėjo paskutinė kalendorinio pavasario savaitė. Nors beveik kasdien tai vienur, tai kitur gali prapliupti lietus, visgi, šiluma bus ganėtinai maloni ir dažnai priartės prie 20 laipsnių. Vasara jau netoli.

Šiandien dieną vyraus nepastovus debesuotumas, popietinėmis valandomis dažniau prapliups trumpi lietūs, kai kur sugriaudės perkūnija. Vyraus nesmarkus besikeičiančios krypties vėjas. Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje oras šils iki 16 laipsnių. Šiauliuose bus apie 15, Klaipėdoje apie 14 laipsnių šilumos.

Antradienį temperatūra stiebsis aukščiau. Naktį vyraus 4–9 laipsnių šiluma. Debesys sparčiai nyks, tad dangus bus ganėtinai giedras. Dvelks silpnas šiaurės, šiaurės rytų krypties vėjas. Keliuose matomumą mažins rūkas, ypač ryto valandomis. Dienos pradžia daug kur bus saulėta ir rami. Įdienojus, po pietų, vietomis palis. Tačiau lietaus debesys dangų dažniau niaukstys pietrytinėje ir kai kur pietinėje šalies dalyje, vietomis sugriaudės perkūnija. Numatomas juntamesnis šiaurės rytų krypties vėjas. Vilniuje oras šils iki 18, Kaune ir Panevėžyje iki 20 laipsnių. Šiauliuose bus apie 19, Klaipėdoje apie 16 laipsnių šilumos.

Trečiadienį orai išliks šilti, o lietaus tikimybė sumažės. Nakties valandomis dangus bus žvaigždėtas, vėl suboluos rūkas. Temperatūra pasiskirstys tarp 5–10 laipsnių šilumos. Dieną dangumi irsis tai didesni, tai mažesni debesys, žymesnių kritulių nenumatoma. Pūs vidutinio stiprumo šiaurės vakarų krypties vėjas. Vilniuje ir Šiauliuose oras sušils iki 18, Kaune ir Panevėžyje iki 20 laipsnių. Klaipėdoje temperatūra sieks 14 laipsnių.

Ketvirtadienį orai bus šiek tiek gaivesni, sugrįš lietaus debesys. Nakties valandomis palis kai kur Žemaitijoje, temperatūra šalyje svyruos tarp 6–11 laipsnių šilumos. Dienos metu lietaus debesų daugės, iki vakaro lietus nušniokš beveik visur, kiek ramiau ir saulėčiau, tikėtina, bus pajūryje. Vyraus apysmarkis šiaurės vėjas, kai kur gūsiai stiprės iki 16 metrų per sekundę. Vilniuje ir Panevėžyje oras šils iki 16, Kaune ir Šiauliuose iki 17 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 15 laipsnių šilumos.

Penktadienio naktis numatoma truputį vėsesnė, vyraus 3–8 laipsnių šiluma. Negausiai palis tik vietomis. Dienos metu pūs smarkokas šiaurės vėjas, danguje sukiosis debesys, kai kur nuvilnis trumpalaikis lietus. Vilniuje bus apie 17, Šiauliuose apie 16 laipsnių šilumos. Kaune ir Panevėžyje oras šils iki 18, Klaipėdoje iki 14 laipsnių.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, paskutinį gegužės savaitgalį šiluma bus panaši kaip ir ankstesnėmis dienomis. Šeštadienį, tikėtina, jog palis kai kur, o sekmadienį lietus aplankys jau daugelį šalies vietovių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite