Angle down Atgal

Orai: jausimės lyg tropikuose – bus karšta, tvanku ir audringa

Artimiausiomis dienomis jausimės kaip tikruose tropikuose: bus karšta ir tvanku, plaus liūtys, dangų skros žaibai. Atsipalaiduoti nebus kada. Visgi, vilčių teikia savaitgalis.

Šiandien didžiausia šiluma numatoma kai kur pietiniuose ir pietrytiniuose šalies rajonuose, kur temperatūra sieks beveik 30 laipsnių karščio, bus itin tvanku. Gaiviausi orai ir toliau išsilaikys šiaurės vakarinėse šalies vietovėse, pajūryje.

Vilniuje ir Kaune oras šils iki 27 laipsnių. Šiauliuose bus apie 23, Panevėžyje apie 25 laipsnius šilumos. Klaipėdoje vyraus 21 laipsnio temperatūra.

Įdienojus ir popietinėmis valandomis daug kur prapliups liūtys, griaudės perkūnija, kai kurias vietoves gali aptalžyti kruša, kurios ledėkai per paskutinias dienas yra neįprastai dideli. Perkūnijos metu galimi ir rytinių krypčių vėjo įsismarkavimai.

Bene ramiausi orai turėtų vėl išsilaikyti šiaurės vakariniame šalies krašte. Remiantis ESTOFEX audrų prognozių žemėlapiu, oranžine spalva apibraukta teritorija, žymima Level 1, nurodo, kad čia numatomos stipresnės liūtys, kruša, vėjo sustiprėjimai.

Ketvirtadienį karštis ir tvankuma apims visą šalį, net ir pajūris sulauks didesnės šilumos.

Nakties valandomis išsilaikys 14–18 laipsnių šiluma, dvelks silpnas rytinių krypčių vėjas. Pirmoje nakties pusėje vietomis, daugiau vakarinėje šalies dalyje, galimi trumpalaikiai krituliai. Ryto valandomis kai kur matomumą keliuose mažins rūkas.

Dienos metu kartosis panašus scenarijus kaip ir ankstesnėmis dienomis: iki pietų bus ramiau, o popietinėmis ir vakaro valandomis per šalį vėl keliaus lietaus ir perkūnijos debesys, vietomis galima stipri kruša ar net škvalas.

Vilniuje ir Kaune bus apie 29, Panevėžyje apie 27 laipsnius karščio. Šiauliuose oras šils iki 26, Klaipėdoje iki 25 laipsnių.

Penktadienį numatoma dar viena vasariškai karšta, bet nerami diena. Didesnėje šalies dalyje vėl prakiurs dangus, grūmos perkūnija

Remiantis dabartiniais duomenimis, tikėtina, jog šiek tiek lengviau atsikvėpti galėsime savaitgalį, kuomet karštis truputį atslūgs ir dienomis vyraus 21–25 laipsnių temperatūra, o smarkių kritulių ir grėsmingos perkūnijos tikimybė sumažės, bus galima dažniau pasimėgauti ramesniu ir saulėtesniu dangumi.

Visgi, kai kur, tikėtina, pietrytiniuose ir pietiniuose šalies rajonuose dar gali pasitaikyti neramesnių epizodų.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite