Angle down Atgal

Optimistiškai startuoja Jaunimo reikalų tarnyba

Naujoji Jaunimo reikalų taryba beveik prieš pat Tarptautinę jaunimo dieną jau išsirinko vadovę ir pirmininkę – Eglę Mariją Skujytę. Taryba tariasi dėl darbo plano metams ir pagrindinių krypčių visai kadencijai. Geros nuotaikos, idėjų ir optimizmo netrūko beveik dviejų valandų maloniame pokalbyje. Po jo direktoriaus pavaduotojos Danutės Mykolaitienės pasakyta reziumė: „Gera pradžia“ užtikrina jaunimui savivaldybės palaikymą.

Ketverių metų kadencijai pasiūlyta ir vienbalsiai išrinkta Eglė Marija Skujytė yra Vytauto didžiojo universiteto muzikos pedagogikos studentė. Jau nuo 2007 metų Eglė Marija yra unikalios šeimos vertybes puoselėjančios Tiberiados bendruomenės Zarasų krašte savanorė. Jai teko dirbti su vaikais ir paaugliais brolių vienuolių rengiamose stovyklose vasarą Baltriškėse. Tai įspūdinga ir nuo prašalaičių žvilgsnių atokiai įkurta dvasinio susikaupimo vieta nuostabiame ežerų krašte. Nuo 2002 metų taip pat yra VšĮ ,,Tiltai“ savanorė. Dar būdama ketverių, apsilankė joje pirmą kartą ir pasiliko. Vėliau jau išmokusi groti gitara mergina pradėjo talkinti vadovams, ėmėsi mokyti vaikus giesmių.

Po išrinkimo Jaunimo reikalų tarybos komisijos Eglė Marija pradėjo vesti posėdį ir iš karto išryškėjo jos dalykinės savybės. Organizuota, atidi, dalykiška, išklausanti, atsakinga − panašu, kad tokią vadovę turės ši taryba.

O ir visa naujoji taryba, ar bent jau pirmame posėdyje dalyvavusi moteriškoji jos dalis, taip pat trykšta idėjomis. Siūlymų buvo pačių įvairiausių: rengti įdomius susitikimus, įtraukti jaunimą į visus reikalus, burti jį, domėtis jų poreikiais, skatinti savanorystę, aktyvinti dalyvavimą sprendimų priėmime ir t. t. Panašu, kad kadencijos pradžioje naująją tarybą vienija didelė narių patirtis ir užsidegimas. Rudeniop su kitomis idėjomis prisijungs kiti nariai, o dabar susirinkusi dauguma išsirinko pirmininkę, išklausė daugybę įvairios jaunimo politikos ekspertės Audronės Stadalnykienės informacijos ir dėliojosi naujas kryptis. Po narių prisistatymų labai įkvepiančią ir palaikančią kalbą pasakė direktoriaus pavaduotoja D. Mykolaitienė. „Jaunimas, jaunas žmogus yra labai svarbus mums savivaldybėje – mūsų bendruomenėje. Jo savijauta, jo būsena, jo integracija ir norai mums visiems yra labai svarbūs. Visada palaikysiu, prisidėsiu, būsiu pasiekiama ir patarsiu, jei tik iš manęs reikės patarimo ar pagalbos. Tikiu, kad Jūsų vedlys bus aktyvus, drąsus, įkvepiantis, žinantis, ko nori. Svarbiausia nuo pat pradžių eiti motyvuotai, pagauti tą įkvėpimą ir niekada nenuleisti rankų“, − sakė ilgametę patirtį su vaikais ir jaunimu turinti, ne vieną projektą rajone įgyvendinusi ir ne vieną jauną žmogų gelbėjusi ir padėjusi jiems integruotis pavaduotoja D. Mykolaitienė. Turėdami tokį jautrų savivaldybėje jaunus žmones globojantį asmenį, tarybos nariai gali drąsiai imtis pačių ambicingiausių idėjų ir padaryti daug darbų Jaunimo politikos srityje.

Darbą pradėjusi Kėdainių rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba yra sudaryta Tarybos sprendimu naujos savivaldybės tarybos kadencijos laikotarpiui. Kėdainių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nariai: Sandra Barzdienė, Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narė, Gitana Kaupienė, Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narė, Gabija Kazakauskaitė, Lietuvos jaunimo sąjungos „Žingsnis“ Kėdainių skyriaus jaunesnioji koordinatorė, Danutė Mykolaitienė, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, Aistė Dubinkaitė-Stankevičienė, Krakių bendruomenės centro narė, Karolina Štelmokaitė, Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narė, Meda Tamošaitytė, Kėdainių rajono mokinių tarybos narė, Eglė Marija Skujytė, Kėdainių jaunimo centro „Tiltai“ narė, ir Paulius Aukštikalnis, Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotojas, bei Einoras Stankus, asociacijos „Žalioji mylia“ pirmininkas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite