Angle down Atgal

Opozicija įvertino R. Karbauskio kvietimą partijoms: absurdas net kalbėti

Seimo opozicinių partijų atstovai sako, kad „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio pasiūlymas rengti partijų susitarimą dėl plintančios koronaviruso epidemijos yra absurdiškas, o pasinaudoti žmonių baimėmis minint koronavirusą, pasak jų, yra žema.

V. Čmilytės-Nielsen teigimu, toks pasiūlymas rodo, kad R. Karbauskis yra paskendęs politinėse kovose bei nesuvokia realybės.

„Absurdas net kalbėti apie partijų susitarimą koronaviruso grėsmės akivaizdoje. Visi ekspertai vienu balsu kalba apie tai, kad mes turime savaitę, maksimaliai dvi tam, kad pasirengtume, nes tik laiko klausimas, kada atsiras vienas ar kitas sergantis žmogus Lietuvoje, ypač šio sezono metu. Medikai vienu balsu šneka apie tai, kad nėra jokių instrukcijų, kad trūksta įrangos, medikai iš esmės savo jėgomis mėgina pasirengti tam, kas beveik neišvengiama. Kalbėti dabar apie partijų susitarimą, man rodos, yra visiškai nesuvokti realybės ir būti paskendusiam kažkokiose politiniuose kovose, batalijose“, – Eltai sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Žmogus, tvirtai stovintis ant žemės, dabar nekalbėtų apie politinių partijų susitarimą“, – pridūrė liberalų lyderė.

Socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas antrina V. Čmilytei-Nielsen. Jo teigimu, toks R. Karbauskio pasiūlymas yra žemo lygio.

„Čia yra žema. Čia yra tokia politinė piguva, kokios seniai neregėta. Tai yra mėginimas lyg arkliui joti žmonių baimėmis ir emocijomis. Aš kitų žodžių net nesiruošiu rinkti, tikrai noriu pasakyti: „Ramūnai, baik. Yra dalykų, kuriais mes čia galim šnekėti, diskutuoti, galvoti, bet čia jau yra peržengta riba“. (...) Pajoti žmonių baimėmis minint šitą koronaviruso terminą yra žema“, – nuostabos neslėpė G. Paluckas.

„Mes tikrai jokių susitarimų nesirašysime ir aš tikiuosi, kad jam irgi praeis šita politinė karštinė tokių iniciatyvų“, – pridūrė G. Paluckas.

„Valstiečių“ lyderis R. Karbauskis trečiadienį socialiniame tinkle „Facebook“ teigė, kad ketinama ruošti partijų susitarimą dėl plintančios koronaviruso epidemijos. Pasak politiko, šiame susitarime partijos būtų raginamos įsipareigoti neskleisti panikos ir dezinformacijos, o politikus būti korektiškus ir dirbant Lietuvos žmonėms nesinaudoti koronaviruso situacija savo politiniams tikslams pasiekti. R. Karbauskis pabrėžė, kad pasirašyti susitarimą bus kviečiamos visos parlamentinės partijos.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite