Angle down Atgal

Onuškio biblioteka kviečia keliauti po Šiaurės šalis

Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitė kviečia vaikus suprasti, ką reiškia būti pasaulio piliečiu ir paieškoti savo vietos jame.

Pasaulyje mūsų yra arti aštuonių milijardų ir visi kartu kuriame tai, kas yra mūsų pasaulis. Galime keliauti, iš savų namų ir artimos aplinkos persikelti į mums svetimus ir nepažįstamus kraštus. Kelionės gali būti trumpos ir ilgos, ribotos laike ir nesibaigiančios. Pasaulis mums gali atrodyti neaprėpiamai platus ir visai mažytis, bet viena yra tikra – visi tie aštuoni milijardai žmonių gyvena ir kuria savo unikalų gyvenimą, savo asmeninę istoriją.

Skaitymas suteikia mums fantastišką galimybę keliauti ir patirti. Knygose skaitome apie nepažintus kraštus, jos primena mums pažįstamas vietas, kur kažkada patys esame viešėję, padeda pastebėti, atpažinti skirtumus ir panašumus su mūsų pačių kultūra. Per literatūrą, pasitelkę vaizduotę, galime nukeliauti nesuskaičiuojamus kilometrus neiškeldami nė kojos iš namų. Tai tarsi kelionė kartu su autoriumi – mes matome ir girdime, užuodžiame, tyrinėjame ir mokomės. Ir pakeliui neretai smagiai nusikvatojame ar susigraudinę nubraukiame ašarą.

Šiais metais Šiaurės šalių savaitė yra kitokia – dėl susiklosčiusios padėties šalyje ji keliasi į virtualią erdvę, tačiau negalima sakyti, kad tai yra labai blogai, priešingai, mes turime galimybę išnaudoti turimas informacines technologijas ir jų dėka pasiekti norimus žmones.

Šiais metais popietės Onuškio bibliotekoje metu pasirinkome skaityti garsios rašytojos Astrid Lindgren kūrinį „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“. Tai vienas iš nuostabiausių kūrinių, kuris pasakoja neįtikėtinas, bet nuostabiai žavias keliones Mažylio ir Karlsono draugystės metu. Su Onuškio Donato Malinausko gimnazijos 1–3 klasės mokiniais skaitėme ištraukas iš knygos, taip pat aptarėme ir matytą animacinį filmą, neliko nepastebėta frazė – „kurioje ausyje man zvimbia“. Džiugina, kad vaikai ne tik skaito, bet ir žiūri senąją animaciją. Taip pat turėjome nuotolinę edukaciją, kurios metu lankstėme iš popieriaus lėktuvėlius ir rašėme gražiausius palinkėjimus vieni kitiems. Ypač dabar aktualu nenustoti svajoti, turėti viltį, kad labai greitai galėsime vėl susitikti bibliotekoje, drauge skaityti, kurti, tobulėti...

Ačiū Jums už nuostabius palinkėjimus, kurie pasiekė biblioteką, taip pat nuoširdus ačiū mokytojoms Vidai ir Linai už bendradarbiavimą. Linkiu kiekvienam atskirai ir visiems drauge: būkite sveiki, keliaukite knygų pasaulyje po įvairiausias šalis, atraskite tai, kas glosto širdį, kas priverčia nusišypsoti, o gal drauge paliūdėti, bet niekada nepraraskite tikrojo žmogiškumo, nes pasaulyje antro tokio kaip Jūs – nėra.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite