Angle down Atgal

Omikron rodo pandemijos pabaigą?

Mokslininkai nedrąsiai teigia, kad omikron atmaina gali būti pamatas to, kad koronavirusas taps nebe pandemija, o epidemija. O tai reikštų gerokai lengvesnį ligos kontroliavimą. Toks scenarijus labai tikėtinas jeigu neiškils viena problema.

Epidemija, kitaip nei pandemija, nepaveikia itin didelio kiekio žmonių ir nesutrikdo visuomenės gyvenimo. O štai pandemija, kuri tęsiasi nuo 2020-ųjų, trikdo visuomeninį gyvenimą, kelia mirtingumą ir praneša apie pavojų žmonių gyvybėms,

Atsiradus omikron atmainai, kuri plinta sparčiau, bet yra gerokai silpnesnė, nesukelianti tiek daug mirčių, rodo ženklus, kad koronavirusas pereina į epidemijos fazę.

„Tokia situacija nutiks tik tuomet, jei neatsiras dar vienas Covid-19 variantas, kuris bus toks pavojingas kaip delta“, – sako dr. Anthony Fauci.

Daug vilties teikia ir adaptuotų omikron variantui vakcinų kūrimas. Moderna kompanija praneša, kad jau kovo mėnesį turėtų paleisti prieš omikron veikiančią koronaviruso vakciną. Mokslininkai vieningai teigia, kad papildomas vakcinavimas gali padėti suvaldyti pandemiją. Tačiau kol kas neaišku, kada vakcinos, kurios veiks prieš omikron variantą bus prieinamos masiškai.

Parengta pagal CNN informaciją.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite