Angle down Atgal

Olimpinės maratono ir ėjimo varžybos – ne Tokijuje

Po Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) koordinavimo komisijos vizito Tokijuje galutinai nuspręsta 2020 metų olimpinių žaidynių maratono ir sportinio ėjimo varžybas iš Tokijo perkelti į 800 km šiauriau esantį Saporo miestą.

„Dirbdami kartu dėsime visas pastangas, kad užtikrintume šių olimpinių žaidynių sėkmę. Po bendro susitikimo susisiekiau su Saporo miesto meru Akimoto ir Hokaido regiono gubernatoriumi Suzuki. Abu džiaugėsi gauta garbe prisidėti prie žaidynių rengimo ir patikino, kad bus tinkamai pasiruošę“, – akcentavo 2020 metų Tokijo žaidynių prezidentas Yoshiro Mori.

„IOC vardu noriu padėkoti Tokijo žmonėms. Suprantame jų susirūpinimą ir nusivylimą, todėl pasiūlėme, pasibaigus olimpinėms ir paralimpinėms žaidynėms, kartu su Tokijo miesto valdžia surengti „Šventinį olimpinių žaidynių maratoną“. Jis taps galimybe padėkoti Tokijo gyventojams ir pasidžiaugti neįtikėtinu jų indėliu į žaidynių organizavimą“, – paskelbus sprendimą kalbėjo IOC koordinavimo komisijos vadovas Johnas Coatesas.

Perkelti maratono ir sportinio ėjimo varžybas nuspręsta dėl nepalankių oro sąlygų Tokijuje – Sapore oro temperatūra vasaros olimpinių žaidynių metu bus 5-6 laipsniais žemesnė.

Keturšaliame susitikime taip pat nuspręsta, kad papildomų kaštų dėl varžybų vietos perkėlimo Tokijo miestui padengti nereikės, o šioms varžyboms jau paskirta suma bus peržiūrėta ir perskirstyta. Be to, priimtas sprendimas, kad per likusius 9 mėnesius iki olimpinių žaidynių daugiau jokių varžybų vietos pakeitimų nebebus.

Tiesa, diskusijos dėl apgyvendinimo, transporto ir kitų sąlygų sportininkams vis dar vyksta ir galutiniai sprendimai bus priimti artimiausiu metu.

2020 metų Tokijo olimpinės žaidynės vyks liepos 24–rugpjūčio 9 dienomis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite