Angle down Atgal

Olimpinėje dienoje Klaipėdoje be prizo neliks nė vienas

Šeštadienį Klaipėdoje vyks Olimpinė diena – renginys, kuris Lietuvoje organizuojamas 30 metų iš eilės, o pasaulyje švenčiamas nuo 1948 metų. Olimpinę dieną mini visi 206 pasaulio nacionaliniai olimpiniai komitetai, tarp jų ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK).

Dažnai sakoma, kad Lietuva – krepšinio šalis, tačiau Olimpinė diena kasmet įrodo, kad lietuviai imlūs ir dešimtims kitų sporto šakų. Jas kasmet išbando tūkstančiai smalsuolių. Praėjusiais metais šventė vyko Panevėžyje, skaičiuojama, kad joje dalyvavo 28 tūkstančiai žmonių. Apie 20 tūkstančių žmonių susirinko metais anksčiau Alytuje, praneša LTOK.

„Nors Lietuvos miestai nėra Niujorko dydžio, bet sukviečiame tūkstančius žmonių. Tai džiugina, skatina bei įpareigoja plėstis ne tik kiekybiškai, bet ir kokybiškai“, – pasakojo LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Jei praėjusiais metais Aukštaitijos sostinėje šventės dalyviai galėjo išbandyti per 70 sporto šakų, rungčių ir su olimpizmu susijusių veiklų, tai šiemet pasiūla išaugo iki 100. Dauguma jų - nemokamos Dalyvio paso rungtys.

„Dalyvio pasas nemokamas, jį pasiimti ir aktyvuoti reikia registracijoje. Nepažiūrėkite į jį pro pirštus, nes dalyvio pasas yra ne tik žemėlapis ir tvarkaraštis, bet ir vieta, kurioje už išbandytas veiklas gausite taškus, o juos dienos pabaigoje iškeisite į Olimpinės dienos prizus, medalius, suvenyrus. Jų į Klaipėdą atvežame tūkstančius. Patarimas prizų medžiotojams - būtinai sudalyvaukite mankštoje ir Olimpinės mylios bėgime, nes už juos duoda daugiausiai taškų“, – kalbėjo D. Gudzinevičiūtė.

Sudalyvavę LTOK prezidentės įvardintose veiklose, galės atsiimti Olimpinės dienos marškinėlius arba atminimo medalį. Iš šventės tuščiomis neišeis nė vienas – užteks atlikti vos vieną rungtį ir ją „išmainyti“ į LTeam atšvaitą arba lipduką (10–150 taškų).

Už 250–350 taškų galima laimėti „Decathlon“ kuprinę arba gertuvę, už 450–500 taškų – LTeam akinius arba kaklaskarę, už 510–590 taškų – „Akropolio“ dovanų čekį, o daugiau nei 600 taškų surinkusiems Klaipėdos savivaldybė įteiks atskirą dovaną. Į Klaipėdą jau iškeliavo 30 tūkstančių medalių, prizų ir suvenyrų.

Olimpinė diena skirta visai šeimai. Vaikus aktyviai judėti pakvies kliūčių ruožas, 500 m vaikų bėgimas, olimpinio švietimo užduotys, o štai visos 100 dalyvio paso veiklų tinkamos tiek mamoms, tiek tėvams, tiek seneliams.

Rungtis organizuos tiek tradicinių, tiek ir kur kas egzotiškesnių sporto šakų atstovai - bus galima išbandyti lakrosą, aištoką, sambo, aikido, petankę, fechtavimą, beisbolą ir kitas. Savo sporto šakas pristatys ir Lietuvos paralimpinis komitetas, Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas bei Lietuvos specialiosios olimpiados komitetas.

Pirmą kartą Olimpinės dienos istorijoje vyks ir mėgėjiškos žūklės varžybos, į olimpines žaidynes besibraunančio breiko turnyras ar parodomosios virvės traukimo katamaranais varžybos. Jau trečią kartą vyks ir jėgos ištvermės sporto varžybos „LTeam Throwdown“, kuriose šiemet scena bus atiduota Lietuvos stipruoliams.

Norintys rimčiau pasivaržyti galės startuoti 5 km ir 10 km varžybose, kuriose kaip ir kasmet dalyvaus ir profesionalūs sportininkai. Papildomas įspūdingas reginys vyks 5 km nuotolio bėgime – jį įveikti nusprendė net 600 kariškių.

Šventėje bus galima išvysti ir ne vieną žinomą veidą. Į tūkstantinę minią įsilies olimpiniai čempionai, elitiniai šalies sportininkai ir perspektyvūs jaunieji atletai, tad veiksmo netrūks ir asmenukių medžiotojams. Olimpinės dienos minioje tikrai bus galima sutikti lengvaatletį Andrių Gudžių, olimpinę čempionę penkiakovininkę Laurą Asadauskaitę-Zadneprovskienę ar buvusį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vidurio puolėją Eurelijų Žukauską.

Nuo 16:15 val. prasidės visų varžybų apdovanojimai, o vienas laimingasis burtų keliu laimės dviratį. Renginį vainikuos vienos populiariausių Lietuvos atlikėjų Monikos Pundziūtės-Monique koncertas Atgimimo aikštėje, o vakare antrajame Melnragės paplūdimyje bus surengtos sveikuoliškos dūzgės, kurių metu vyks ir sporto filmų seansas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite