Angle down Atgal

Oficialu – dopingą vartojęs Jevgenijus Šuklinas neteko olimpinio sidabro

Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) oficialiai paskelbė, kad dėl dopingo vartojimo iš Lietuvos kanojininko Jevgenijaus Šuklino yra atimamas olimpinis sidabro medalis.

Lietuvos kanojininkas, 2012 metais laimėjęs sidabrą 200 m distancijoje, dėl iš naujo tirto dopingo testo savo apdovanojimo neteko.

Trečiadienį išsamų sprendimą oficialioje svetainėje paskelbė Tarptautinis olimpinis komitetas. Jo įgyvendinimą turi užtikrinti Lietuvos tautinis olimpinis komitetas LTOK.

Pertyrus atletų dopingo testus kanojininko mėginyje buvo rastas dehidrohlormetiltestosteronas, kuris yra metandianono, priklausančio anabolinių steroidų grupei, vienas iš metabolitų. Ši medžiaga skirta jėgos padidinimui, riebalų mažinimui, raumeninės masės augimui.

Londono žaidynėse prieš septynerius metus auksą laimėjo ukrainietis Jurijus Čebanas, antras finišavo J.Šuklinas, o trečias – rusas Ivanas Štilis. Rusijos sportininkui turėtų atitekti J.Šuklino sidabras, o bronza turėtų pasiekti ispaną Sete Benavidesą, kuris Londone žaidynėse finišavo ketvirtas. Šis ispanas dusyk liko šalia olimpinės pakylos, nes ir Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse užėmė ketvirtą vietą.

Svari valstybinė premija, kas mėnesį gaunama renta, o galbūt ir pasirengimui olimpinėms žaidynėms išleistos lėšos – visa tai J.Šuklinui teks grąžinti.

Prieš dvejus metus karjerą baigęs 33 metų visaginietis, preliminariais skaičiavimais, gali netekti apie 100 tūkst. eurų.

Pats sportininkas savo kaltę neigia ir tvirtino, kad per savo karjerą dopingo nėra vartojęs.

Iš viso buvo nustatyti 130 dopingo vartojimo atvejų Londono olimpinėse žaidynėse. Nemažai iš jų buvo pagauti pertyrus dopingo mėginius su naujomis technologijomis, kurios parodo tikslesnius duomenis.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite