REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sekundė pliusams2022 m. Sausio 25 d. 10:06

Odos šveitimas – gražios odos paslaptis: kodėl reikia tai daryti?

Vilnius

„Merci Merci beauty lounge“ salono savininkė A. Radavičienė.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


202047

Naujos tinklalaidės „Sekundė pliusams“ dalyje „Merci Merci beauty lounge“ salono savininkė A. Radavičienė apžvelgia, kodėl yra svarbu šveisti savo odą ir kaip tinkamai tai daryti? 

Odos šveitimas – tai negyvų odos ląstelių pašalinimas nuo odos paviršiaus. Tai vienas iš pačių svarbiausių tiek veido, tiek viso kūno odos priežiūros etapų. Senstant lėtėja ląstelių atsinaujinimo procesai. Tai reiškia, kad kūnas lėčiau atsikrato senų, negyvų ląstelių ir lėčiau suformuoja naujas. Kokios šio proceso pasekmės?

Negyvoms ląstalėms besikaupiant ant odos paviršiaus, oda pamažu ima atrodyti pavargusi, kieta ir sausa, netenka elastingumo ir natūralaus švytėjimo. Be to, nepašalintos senos ląstelės gali paskatinti odą išskirti daugiau riebalų bei taip užkimšti poras. Tinkamas odos šveitimas pašalina negyvų ląstelių sukuriamą barjerą ir atidengia po juo esančias naujas ląsteles.

Dar vienas svarbus argumentas – negyvų ląstelių pašalinimas ir naujų atnaujinimas leidžia geriau į odą įsigerti maitinantiems, drėkinantiems bei kitiems produktams, tokiu būdu jie tampa gerokai efektyvesni. Odos šveitimas pagerina kraujo apytaką. Taip oda geriau aprūpinama deguonimi bei gali ilgiau išlikti sveika ir švytinti.

Grožio specialistai sutaria, kad reguliarus bei tinkamas odos šveitimas – tai viena iš svarbiausių sveikos, gražios ir lygios odos paslapčių. 

Veido odos šveitimo būdai namuose

Namų sąlygomis negyvos odos ląstelių pašalinimas gali būti atliekamas mechaniškai, naudojant šveitiklius su šiurkščiomis smulkiomis dalelėmis arba chemiškai – naudojant priemones su specialiomis rūgštimis, kurios ištirpina ir pašalina negyvas ląsteles nuo odos be šveitimo.

Jei renkatės mechaninį odos šveitimą, rinkitės šveitiklius su lygiomis, apvaliomis granulėmis, nes šiurkščios, kampuotos gali pažeisti odą. Užtepę priemonę ant odos, nesistenkite itin stipriai ją įtrinti. Stiprus trynimas gali sudirginti ar net pažeisti odą. Visiškai pakanka švelnių sukamųjų judesių.

Jei renkatės cheminius pilingus, pravartu būtų pasitarti su kosmetologe, kuri išsamiai nustatys, kokios koncentracijos, kokio stiprumo bei kokios sudėties produto reikia jūsų odai.

Šveitimą rekomenduojama atlikti kartą ar du per savaitę, priklausomai nuo odos būklės ir jos poreikių, atsižvelgiant į naudojamas priemones.

Pravartu derinti šiuos šveitimo būdus tarpusavyje. Jų paskirtis ta pati, tačiau veikimo principas skirtingas, o tai suteikia galimybę odai atsinaujinti įvairiapusiškai.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA