Angle down Atgal

Odė natūralumui: medis ir augalai interjere

Kuriant namų interjerą daugelis atsižvelgia į sezono metu dominuojančias madas ir tendencijas. 2017 metų spalva – žalia. Tad gamtos elementai ir įvairūs žali atspalviai šiemet yra itin populiarus. Namų dekoravimas gamtos motyvais – augalais, gyvomis gėlėmis, vazomis ar meno kūriniais, kuriuose matomos nedidelės gamtos detalės – dabar ypač dažnas sprendimas. Be to, tokios natūralios medžiagos, kaip medis, originaliai atrodo ir dera praktiškai prie visų stilių, todėl namuose sukurti harmoniją ir subtilią eleganciją tampa dar paprasčiau. Taigi, dėl ko natūralumas taip patraukė vartotojų dėmesį ir kodėl verta vėl atsigręžti į gamtą?

Natūralumas persikelia į interjerą

Šiais metais interjero madas diktuoja ekologija. Intensyviau pradėta domėtis medinių žaliuzių kaina, baldų gaminimo specifika ir gamyboje naudojamomis medžiagomis. Taip pat padažnėjo klausimas, kaip būtų galima suderinti ekologiškumą su jau anksčiau įgyvendintais sprendimais namuose, kad būtų išvengta didelių išlaidų į būsto remontą.

Tiems, kurie namus įsirengė vadovaudamiesi praėjusių metų tendencijomis, suderinti ankstesnes madas su šių metų madomis turėtų būti lengva. 2016-aisiais madingiausios buvo šaltesnės spalvos, interjere vyravo metalo blizgesys, visa tai originaliai dera su gamtoje randamais atspalviais. Žalia, gelsva ar ruda spalvos tarsi sušildo net ir tokius šaltus atspalvius, kaip metalas. Tam, kad patalpa kardinaliai pasikeistų užtektų palikti kambaryje kelis augalus, tad daug investuoti į sezoninius interjero pokyčius tikrai nebūtina.

Pastaruoju metu medinės žaliuzės vis dažniau keičia plastikines, o natūralaus medžio baldai tampa vis populiaresniu vartotojų pasirinkimu. Taip yra ne vien tik dėl itin suaktyvėjusio ekologiško požiūrio. Toks pasirinkimas išpopuliarėjo ir dėl naudos sveikatai. Pastebėta, jog namų aplinkoje naudojant natūralias medžiagas, sumažėja galvos skausmas, dingsta migrena, tampa lengviau kvėpuoti, nes natūralių medžiagų pagalba palaikomas švaresnis oras, o tai ypač aktualu kvėpavimo ligomis sergantiems asmenims.

Viskas dera

Jei namų interjerą koreguojate pagal sezono tendencijas, nereiškia, kad iš esmės reikia pakeisti visą namų erdvę. Iš natūralių ir ekologiškų medžiagų pagaminti baldai bei interjero detalės puikiai atrodys tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku, jei juos parinksite teisingai. Svarbu daugiau dėmesio atkreipti į namuose jau dominuojantį stilių ir derinti spalvas.

Žinokite, ką norite pasiekti naudojant natūralias detales. Tai padės priimti atitinkamus sprendimus ir išsirinkti tinkamus bei interjere derančius elementus:

  • Gamtos motyvai kuria romantišką atmosferą: tam žaliuzes galima pakeisti užuolaidomis, o namuose turėti daugiau gyvų augalų. Praktiškas sprendimas – augalai, žydintys skirtingais metų laikais. Romantiką kurti taip pat padės ir medžio elementai, pavyzdžiui, mediniai nuotraukų rėmeliai.
  • Norite parodyti brandą, profesionalumą: pokyčius atlikite darbo erdvėje. Gamtos detalės, pavyzdžiui, natūralaus medžio darbo stalas, rodys solidumą, o langams pridengti puikiai tiks medinės žaliuzės. Tam taip pat galite naudoti medinius baldus.
  • Siekiate pabrėžti būsto modernumą: tam tinkamas dažytas medis. Moderniam ar minimalistiniam stiliui pabrėžti puikiai tiks baltas medis. Šis gali būti naudojamas baldams, laiptams, pertvaroms ir panašioms namų detalėms. Jei tinka medinių žaliuzių kaina, bet nerandate patinkančios spalvos, „Domus Lumina“ specialistai gali produktus perdažyti pagal Jūsų pageidavimus.
  • Detalės iš gamtos padės pabrėžti žaismingumą: šviežiai dažyto medžio baldai, ryškesnės spalvos medinės žaliuzės, augalai atrodys žaismingai ir žaviai vienoje erdvėje. Jaunatviškumui ir dinamikai pabrėžti galima rinktis ir medinius ornamentus. Šiuos patogu kabinti ant sienos.

Natūralumas interjere turi didelį privalumą – gamtos detalės beveik visada dera su kitais stiliais, svarbiausia tinkamai jas atrinkti ir derinti spalvas. Dėl to galėsite nesijaudinti, kad po kelių metų interjeras atrodys nebemadingas.

Natūralias langų dekoracijas išsirinkti padės „Domus Lumina“ specialistai – užsukite į salonus ar susisiekite nurodytais kontaktais!

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite