Angle down Atgal

O obelys žydi...

Mažoji kultūros sostinė – Žiežmariai – Motinos dienos išvakarėse kvietė pasigrožėti obelų žydėjimu. Visiems norintiems pavaikščioti besiskleidžiančių obelų alėjomis, tądien savo vartus svetingai atvėrė UAB „Žiežmarių sodai“.

Kaišiadorių r. VVG vadovė J. Augustinavičienė (dešinėje) džiaugėsi, kad renginio dieną lietus Kaišiadoris aplenkė.
Kaišiadorių r. VVG vadovė J. Augustinavičienė (dešinėje) džiaugėsi, kad renginio dieną lietus Kaišiadoris aplenkė.

Ne veltui sakoma, kad kiekvienas renginys lauke – tikras išsšūkis jo organizatoriams. – Labai nerimavome dėl staiga atšalusių orų, vis skambinau į „Žiežmarių sodus“ su klausimu: ar suspės pražydėti? – stovėdama tarp kvepiančių obelų šypsojosi Kaišiadorių rajono vietos veiklos grupės vadovė Janina Augustinavičienė.

Iš tiesų, po vasariškai karštų orų šalti debesys gerokai ataušino ne tik į antrą pusę persiritusio pavasario dienas, bet ir daugelio pasiryžimą dalį šeštadienio dienos praleisti Žiežmariuose: termometrų stulpeliai sunkiai kopė link dešimties laipsnių šilumos.

Tačiau viltį pasivaikščioti po sodus kurstė tas faktas, kad bent lietus pasitraukė, iš už debesies pradėjo žvilgčioti saulutė. Tad nuo 12 valandos – renginio pradžios, automobilių su pasiryžusiais nepraleisti neeilinės pramogos, kelyje į „Žiežmarių sodus“ visgi išsirikiavo eilutė.

Grakščios obelaitės pasitiko besiskleidžiančiais žiedais ir rausvais pumpurais, o organizatoriai nepatingėjo sodą papuošti smagiais akcentais, buvo ir palapinė su garuojančia kava. Vienus pirmųjų besigėrinčius pavasariniu žydėjimu sode užtikome LR Seimo narę Laimutę Matkevičienę, mero pavaduotoją Darių Vilimą, jaunų žiežmariečių šeimas.

Kas vaišinosi kava ir arbata, kas skubėjo įsiamžinti asmenukėse, o kas tiesiog grožėjosi žydėjimu – tuo magišku pavasariniu stebuklu, kuris prikelia gyvenimo džiaugsmui po ilgų žvarbių orų ir šaltąjį metų sezoną gaubiančios prieblandos. Ačiū už gražią progą pabūti su savimi ir pavasariu gamtos apsuptyje. Būtų šaunu, kad tokie pavasariai Žiežmariuose taptų tradicija ir kviestų visus ir po to, kai Mažosios kultūros sostinės titulas iškeliaus į kitus šalies miestelius.

Viltė Girinytė
Autorės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite