Angle down Atgal

O Nida, saulėtoji Nida

Kaip ir kiekvienais metais, Kaišiadorių senjorų klubas, vadovaujamas Genovaitės Šidiškienės, išsiruošė į poilsinę-pažintinę kelionę po Kuršių Neriją. Nors kelionės pradžioje nedžiugino apsiniaukęs dangus, tačiau visi geros nuotaikos keliavome link tikslo. Dangus išsigiedrino kai jau pasiekėme Klaipėdą.

Persikėlę Smiltynės keltu įžengėme į Kuršių Neriją. Tai pusiasalis, su smėlio kopomis, skiriantis Kuršių marias nuo Baltijos jūros. Kuršių Nerija 2000 metais įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Ją sudaro 98 km ilgio pusiasalis, kurio pietinė dalis priklauso Rusijai. Atvažiavome į pastovią gyvenamąją vietą Nidoje – poilsio namus „Žuvėdra“. Įsikūrėme ir leidomės per gražų pušyną link jūros, pamatydami daug įdomių lankytinų vietų. Tai evangelikų-liuteronų bažnyčia, kuri buvo įšventinta 1888 metais. Tai gotikos stiliaus, raudonų plytų Nidos istorinis paminklas.

Šalia jos – senos kapinės. Jos įdomios tuo, kad prie daugelio kapų stovi ne kryžiai, o mediniai „krikštai“ – tai įvairių gyvūnų išdrožtos skulptūrėlės. Šv. Mergelės Marijos krikščionių pagalbos bažnyčia, naujo stiliaus statinys nendriniu stogu – pastatytas 2003 m. ant aukštos sunykusios kopos, todėl matomas visoje Nidoje. Nidoje yra garsus Tomo Mano nuziejus, gintaro muziejus. Nidos miesto kapinėse palaidotas lietuvių aktorius Dalius Mertinas. Nidos poilsiautojai aplanko aktoriaus kapą. Centrinė gatvė – parduotuvės, kavinės, viešbučiai, Nidos savivaldybės pastatas, Šlovės alėja su garsių žmonių rankų antspaudais, „Seno žvejo“ sodyba ir graži prieplauka – uostas. Laivų, laivelių gražumas ir įvairumas.

Nidos gyvenvietės pabaigoje – tolumoje – Parnidžo kopa. Tai unikalus gamtos sukurtas stebuklas. Aukščiausia kopos vieta siekia 52 m virš jūros lygio. Užkopus į viršų vedančiais mediniais laiptais, atsiveria įspūdingas vaizdas. Pažvelgus į vieną pusę – Kuršių marios, į kitą – Baltijos jūros plotai, „Mirties slėnis“, tolumoje jau kopos, priklausančios Rusijai. Saulės laikrodis nukentėjo nuo smarkaus uragano, bet atstatytas ir vėl džiugina lankytojus. 27 metrų aukščio Nidos švyturys ant Urbo kalno toliausiai matomas jūroje iš visų kitų esančių švyturių Lietuvoje.

Kasdien mėgavomės saule, šiltomis jūros bangomis, kurios šiuo metų laiku buvo neįprastai šiltos. Oras mus lepino, todėl gražiai įdegusių poilsiautojų buvo pilnas paplūdimys. Mūsų laukė dar viena įdomi ekskursija laivu „Austėja“: su kapitonu Romu, kuris buvo ir mūsų kelionės gidas, plaukėme Kuršių mariomis link Parnidžo kopos. Baigiantis poilsiui Nidoje, susiruošėme namų link. Pakeliui užsukome į Lietuvos jūrų muziejų – akvariumą.

Vieni lankė muziejųakvariumą, kiti žiūrėjo jūrų liūtų ir delfinų pasirodymus. Namo važiavome su gera nuotaika, linksmai nusiteikę, nejausdami nuovargio. Nida – tai ne tik poilsis, bet ir įkvėpimas kūrybai. Tai įrodo A. Klidzienės eilės apie nuostabiąją Nidą: Už kelionę esame dėkingi mūsų senjorų klubo vadovei, neišsenkančios energijos turinčiai Genovaitei Šidiškiene.

Janina Andriūnienė

Aldona Klidzienė
O Nida, saulėtoji Nida,
Gražiausias kampelis esi.
Visų mylima ir branginta
Kiekvieno lietuvio širdy.

Čia vėtrungės, laikrodis saulės
Ant kalno nauja bažnyčia.
Sutinka visus ir palydi
Iš tolo žuvėdros daina.


Čia Juodkrantė, Raganų kalnas
Iš tolo kvatojas jos vis...
O mariose – žvejo valtelė
Kur kvepia rūkyta žuvis.

Tik Kernagis vienas terymo
Ir saugo ramybę visų,
Atplaukus banga šalia kranto
Suskamba gitaros garsu.


Ties Pervalka mirusios kopos,
Aplinkui gūdi tuštuma,
Nežydi gėlė čia, tik marios banguoja
Neskamba ir paukščio daina.

O Nida, saulėtoji Nida,
Gražiausias kampelis esi!
Visų mylima ir branginta
Kiekvieno lietuvio širdy...

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite