O. Baleišytė iškovojo sidabro medalį

Joao Fonseca nuotr. O. Baleišytė - iš kairės pirma

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt

64183

Geriausia šių metų Lietuvos dviratininke išrinkta panevėžietė Olivija Baleišytė Anadijoje (Portugalija) surengtose tarptautinėse dviračių treko varžybose iškovojo sidabro medalį. Sportininkė antra buvo daugiakovėje (omniume).

O. Baleišytė ir 2016 m. pasaulio vicečempionė prancūzė Laurie Berthon surinko po 117 taškų. Panevėžietė užėmė aukštesnę vietą, nes aplenkė Prancūzijos dviratininkę paskutiniame finiše.

O. Baleišytė skrečo rungtyje, tempo ir atkrintamosiose lenktynėse užėmė ketvirtąsias vietas. Daugiakovės atrankoje dalyvavo 33 dviratininkės iš 16 šalių, į finalą pateko 24 dviratininkės iš 11 šalių.

Moterų skrečo rungtyje (10 km; 40 ratų; 29 dalyvės) O. Baleišytė užėmė ketvirtą vietą. Merginų iki 23 metų grupės grupinėse lenktynėse dėl taškų (20 km, 80 ratų; 22 dalyvės) panevėžietė buvo penkta.

„Varžybos nustebino dalyvių gausa. Portugalai jas pavadino mažuoju pasaulio čempionatu. Pavyzdžiui, trijose vyrų omniumo atrankos grupėse startavo net 57 dviratininkai. Esu patenkintas tiek Olivijos, tiek kitų savo auklėtinių pasirodymais. Esame dėkingi Panevėžio kūno kultūros ir sporto centrui, padėjusiam išvykti į Portugaliją. Dviratininkams šios varžybos buvo labai naudingos“, - sakė Lietuvos dviratininkų treneris Antanas Jakimavičius.