Angle down Atgal

Nyderlandų Karalystės ambasada įteikė „Šimtmečio dovaną“ Lietuvos miestams

Artėjant valstybės atkūrimo šimtmečiui Nyderlandų Karalystės ambasada įteikė savo dovaną Lietuvos miestams - 4000 išskirtinių tulpių svogūnėlių „Gintarinė Lietuva". Svogūnėlius miestų savivaldybės su bendruomenėmis pasodins dar šiais metais ir 2018 m. pavasarį, Lietuvai švenčiant Valstybės atkūrimo šimtmetį, „Gintarinė Lietuva" tulpės pražys miestų viešosiose erdvėse suformuodamos simbolinius „LT100" užrašus.

Simbolinis tulpių svogūnėlių perdavimas įvyko Vyriausybės kanceliarijoje. Nyderlandų Karalystės ambasadorius Lietuvoje Bertas van der Lingen drauge su Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriato atstovais tulpių svogūnėlius įteikė Vilniaus, Kauno, Panevėžio ir Švenčionių miestams ir jų bendruomenėms.

„Dovanas smagu gauti, smagu dovanoti, bet smagu ir būti tarpininku, padedančiu gražioms dovanoms gimti. Būtent juo šiuo atveju ir yra Šimtmečio sekretoriatas. Idėja dovanoti tulpių svogūnėlius miestams ir jų bendruomenėms gimė kalbant su Nyderlandų Karalystės ambasadoriumi apie projektą „Šimtmečio dovanos", kuris skatina savanorystę, bendruomeniškumą ir pagalbą. Miestų bendruomenės parodė iniciatyvą puošti savo aplinką, ambasada pasiūlė sprendimą kaip tai įgyvendinti. Pavasarį keturi miestai pasitiks atkurtos valstybės gimtadienį pasipuošę simboline dovana", - įteikdama simbolinius tulpių svogūnėlius miestų atstovams sakė Šimtmečio programos koordinatorė Neringa Vaisbrodė.

Projektas „Šimtmečio dovanos" siekia padėti savanorystės iniciatyvoms augti, pritraukti daugiau žmonių, paskatinti kurtis naujas savanorystės tradicijas bendruomenėse, kaimynystėse, kolektyvuose ar šeimose. Daugiau savanorių – daugiau dovanų Lietuvai, gražesnė mūsų valstybės šventė.

Kaip dovanoti Šimtmečio dovanas?

Kviečiame registruoti dovanas pagal šias kategorijas:

  • Laikas bendrystei – kuriame bendruomenės, kolektyvo ar organizacijos tradicijas, suburiančias žmones leisti laiką kartu, skatiname pilietiškumą, stipriname socialinius ryšius, švenčiame nacionalines, miesto ar bendruomenės šventes.
  • Laikas gražesnei aplinkai – tvarkome ir gražiname savo bendruomenės, kaimo, miesto aplinką;surinktos šiukšlės viešose erdvėse, pasodintos gėlės ar medžiai, nudažyti suoliukai, suremontuota vaikų žaidimo aikštelė, suremontuota tvora ar padarytas remontas bendruomenėje nepasiturinčiai šeimai.
  • Laikas kitam – pasirūpiname mūsų aplinkoje gyvenančiais neįgaliaisiais, sergančiais, vienišais senjorais, vaikais, nepasiturinčiomis šeimomis, skirdami savo dėmesį ir laiką.
  • Laikas dalijantis savo žiniomis – dalinamės savo profesinėmis žiniomis, kurios įgalina kitus siekti savo tikslų (konsultavimas verslumo, komunikacijos, IT, amatų, teisiniais, projektų valdymo ar kitais klausimais).

Dovanas registruoti gali nevyriausybinės organizacijos, bendruomenės, viešosios įstaigos, privatūs asmenys ar įmonės.

Gruodžio 5 d. – Tarptautinę savanorio dieną – bus surengta šventė visiems dovanojusiems Šimtmečio dovanas! Projektą globoja Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite