Angle down Atgal

NVSC atstovė: visuomenė žinos, kiek medikų sulaukė teigiamų koronaviruso atsakymų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyr. specialistė Daiva Razmuvienė sako, kad nuo šiol bus ištiriama daugiau žmonių – tiek simptomų turintys senjorai, vyresni nei 65 metai, tiek medikai. Jos teigimu, visuomenė bus informuota apie medikams atliktų koronaviruso tyrimų teigiamus rezultatus.

Apskritai dabar testai atliekami, išplėstas ratas asmenų, kurie gali būti tiriami – visi medikai ir asmenys daugiau nei 65-erių metų“, – trečiadienį LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ sakė D. Razmuvienė.

Kartu D. Razmuvienė pažymėjo, kad Vilniuje esančiose trijuose mobiliuosiuose koronaviruso tyrimų punktuose jau ištirta per 500 asmenų.

„Tokių tyrimų vien Vilniuje tuose mobiliose tyrimų punktuose kiekvieną dieną atliekama 150-200. Trijose mobiliose stotelėse Vilniuje yra ištirta jau per 500 asmenų, iš jų 44 nustatyti pozityvūs atsakymai. Tie testai iš tikrųjų yra laiku pradėti vykdyti, išplėsta galimybė juos atlikti, nes kol nebuvo viruso plitimo visuomenėje, tikrai tie testai nebuvo reikalingi“, – kalbėjo D. Razmuvienė.

Kalbėdama apie koronaviruso tyrimus medikams, specialistė patikino, kad jie jau yra atliekami – kur bus ištiriamas medikas, pasak D. Razmuvienės, priklauso nuo gydymo įstaigos, kur jis dirba.

„Medikai dabartiniu metu jau atlieka testus. Jie gali atlikti mobiliuose (punktuose – ELTA) taip, kaip kiekviena gydymo įstaiga gali susiorganizuoti. Kitos gydymo įstaigos, infekcinės ligoninės atlieka patys pas save, kitos gydymo įstaigos, pirminio lygio, gali tartis, organizuotis per tuos mobiliuosius punktus“, – teigė D. Razmuvienė.

Jos teigimu, visuomenė žinos apie medikų tyrimų rezultatus.

„Rezultatai visi suplaukia į laboratoriją, ten nėra parašyta, kiek ten yra medikų, tiesiog yra teigiami ir neigiami rezultatai. Dėl to, kad sužinotume, kiek kiekviena įstaiga (tyrimų – ELTA) atliko medikams, reikalingas atskiras tyrimas – kiek kiekviena įstaiga bus padariusi (tyrimų medikams – ELTA) visomis dienomis. Tas procesas jau dabar vyksta ir rezultatus tikrai paskelbsime atskirai – kiek buvo atlikta medikams ir kiek buvo rasta pozityvių atsakymų“, – pridūrė D. Razmuvienė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite