Angle down Atgal

Nužudymą suplanavusiai lietuvei – teismo smūgis

35-erių lietuvė Asta Juškauskienė dar praėjusiais metais surengė mirtimi pasibaigusią kovą tarp savo buvusio sutuoktinio ir meilužio. Moters sąlyga buvo viena – lai jie kovoja tarpusavyje, o tas, kuris liks gyvas – laimės jos širdį.

Moteris su sutuoktinio žudiku, 25-erių Mantus Kvedaru susipažino internetu po to, kai Mantas buvo paleistas iš kalėjimo Lietuvoje. Ir, nors oficialiai su 42-ejų sutuoktiniu Giedriumi Juškausku lietuvė išsiskyrė dar 2018-ųjų gruodį, vis dar palaikė itin artimus santykius.

Policija iškvietimo apie Rytų Londone, Stratforde aptiktą nužudytą lietuvį sulaukė praėjusių metų birželio 17 d. Dabar jau oficialiai patvirtinta, kad žudiku tapęs M. Kvedaras į Jungtinę Karalystę gyvai susipažinti su patikusia moterimi atvyko likus penkioms dienoms iki kraupios nelaimės.

Abu vyrai lietuvę laikė „savo“ moterimi, todėl jai nieko kito neliko, kaip kilusį ginčą išspręsti vienu būdu – kova iki mirties. Viduramžių meilės istorijai prilygstančiam scenarijui ji pasiruošė su kaupu: parinko vietą, padiktavo sąlygas, o pati liko namuose su keturiais vaikais, kurių tik vienas buvo G. Juškausko.

Policijos patvirtintais duomenimis G. Juškausko kūne rastos net 35 durtinės žaizdos: daugiausia jų krūtinėje, kakle. Įvykio vietoje konstatuota jo mirtis.

Visgi, tik praėjus pusmečiui, byla imta nagrinėti teismuose. Teisėjas Peter Lodder QC kalbėjo, kad jau vasario mėnesį byloje bus skelbiasi galutiniai nuosprendžiai tiek žudikui, tiek šio plano organizatorei. Prokuroras Hugh davies pateikė visus reikiamus įrodymus, kad jei ne lietuvės iškeltos sąlygos, šio tragiško įvykio nebūtų buvę. Apie planus surengti kovą iki mirties ji papasakojo artimai draugei, kitai lietuvei Jurgitai Sulčienei.

„Nors sutuoktiniai buvo išsiskyrę, Giedrius dažnai lankydavosi buvusios žmonos namuose, kad galėtų pasimatyti su dukterimi, kuria labai rūpinosi, pilnai finansiškai išlaikė. Teigiama, kad jis nenorėjo skyrybų, tačiau net ir oficialiai išsiskyrus, juos toliau siejo seksualiniai santykiai.

Visgi, jos gyvenime atsiradus gerokai jaunesniam kitam vyrui, abu į moterį jautėsi turintys savas teises. Patikrinus skambučių išklotines ir susirašinėjimus, lemtingas susitikimas Stratforde buvo suplanuotas iš anksto. Ši vieta – sąlyginai tolygiai nutolusi nuo abiejų vyrų gyvenamosios vietos.

A. Juškauskienė iš anksto žinojo, kad į susitikimą M. Kvedaras eis ginkluotas peiliu ir ši mintis jai netgi patiko. Galbūt ji nebūtų norėjusi buvusio sutuoktinio mirties, tačiau, kad jis būtų sužeistas – ji norėjo.

Sulaikymo metu ji dar bandė kuo skubiau trinti žinutes ir kitus susirašinėjimus, kuriuose būtų bent žodžiu užsiminta apie įgyvendintą nusikaltimą. Apklausų metu ji nuolat neigė bet kokius jai metamus kaltinimus. Deja, įrodymų daugiau, nei reikia ir atpildo ji sulauks“, - teisme kalbėjo prokuroras.

Neoficialiais duomenimis, lietuvei, kaip nusikaltimo organizatorei, gali grėsti kalėjimas iki gyvos galvos.

Anglija.Today

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite