Angle down Atgal

Nužmogėjimas? Vilniaus romus pavertė taikiniais kompiuteriniame žaidime

Lietuvos žmogaus teisių centras savo socialinio tinklo Facebook paskyroje išplatino kiek šokiruojantį pranešimą. Viena kompiuterinius žaidimus kurianti įmonė šį kartą peržengė ribas. Vietoj taikinių viename žaidime siūlo šaudyti...romų tautybės žmones.

„Neįtikėtina, kaip galima taip žemai kristi.

Viena kompiuterinius žaidimus kurianti įmonė naudoja Vilniaus Kirtimų gyvenvietėje gyvenančius romus kaip taikinius savo žaidimuose.

Žaidimo reklamoje naudojami TIKRI vaikų ir suaugusių žmonių atvaizdai.

Esame įsitikinę, kad tokiu elgesiu net tik žeminamas romų bendruomenės orumas, tačiau ir normalizuojamas smurto naudojimas romų atžvilgiu.

Dėl šio atvejo turėtų būti pradedamas ikiteisminis tyrimas dėl neapykantos kurstymo.

Taip pat tyrimą turėtų pradėti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba dėl asmenų diskriminacijos parduodant prekes ir paslaugas.

Atkreipiame dėmesį, kad net jei ir nuotraukos gautos teisėtai, tai automatiškai nesuteikia teisės naudoti žmonių atvaizdo komercinės reklamos tikslais.

Labai tikimės, kad šį elgesį įvertins Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba bei Lietuvos Respublikos prokuratūra.

Dėkojame Centro puslapio sekėjams, pranešusiems apie šį žaidimą", - skelbia Lietuvos žmogaus teisių centras.

Į šį pranešimą netruko sureaguoti ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.

„Lietuvos įstatymai draudžia skatinti neapykantą ir kurstyti smurtą arba žmonių diskriminaciją dėl jų tautybės. Šiuo atveju įžvelgiame galimą neapykantos skatinimą ir raginimą susidoroti su romais.

Taip galimai pažeistas Baudžiamasis kodeksas. Dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo kreipsimės į prokuratūrą", - praneša tarnyba.

Tuo tarpu patys žaidimo kūrėjai išplatino viešą atiprašymą, kuriame teigia, jog žaidimas neturi jokių sąsajų su romais.

„Labai norime atsiprašyti romų tautybės žmonių, dėl klaidinančios ir įžeidžiančios reklamos. Mūsų žaidime nėra nieko bendro su romais. Žaidime nėra net šaudoma. Prikabinamos nuotraukos iš žaidimo", - skelbia žaidimo kūrėjai.

Vis dėlto, Lietuvos žmogaus teisių centro paskelbti stopkadrai byloja ką kitą.

Nusižengė žaidimo kūrėjai įstatymams ar ne, nuspręs atitinkamos institucijos.

Generalinė prokuratūra pirmadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo neapykantos kurstymo reklamuojant šį internetinį žaidimą.

Kontroliuoti bei organizuoti šį ikiteisminį tyrimą pavesta Kauno apygardos prokuratūrai.

Baudžiamojo kodekso 170 straipsnio „Kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę" 2 dalyje nustatyta, kad tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

To paties straipsnio 3 dalyje nustatyta, kad tas, kas viešai kurstė smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų arba finansavo ar kitaip materialiai rėmė tokią veiklą, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Žaidimas.
Žaidimas.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite