Angle down Atgal

Nutrauktas tyrimas dėl galimai išniekinto valstybės simbolio

Vilniaus apylinkės prokuratūroje trečiadienį nutrauktas ikiteisminis tyrimas, kuris buvo pradėtas šių metų vasario 24 d. Vilniaus miesto 3-iajame policijos komisariate dėl nusikalstamos veikos – valstybės simbolių išniekinimo.

Tyrimas, kaip primenama Generalinės prokuratūros pranešime, buvo pradėtas gavus asmens pareiškimą, kuriame buvo nurodyta, kad MO muziejaus internetinėje svetainėje aptiko vaizdo įrašą, kuriame galimai yra išniekinama ir subjaurojama Lietuvos valstybės vėliava.

Tyrimo metu nustatyta, kad šis vaizdo įrašas buvo sukurtas 2000 m., jo autorius – diplomuotas menininkas, kūrėjo statusą turintis Dainius Liškevičius. 2013 metais vasarį iš autoriaus šį vaizdo įrašą kaip meno kūrinį įsigijo VšĮ „MO muziejus“ bei tais pačiais metais paviešino socialiniame tinkle „YouTube“. Šis meno kūrinys 2000 m. buvo pristatytas Šiuolaikinio meno centro tęstinėje parodoje „Paralelinės progresijos“, eksponuojamas autorinėse parodose, Nacionalinėje dailės galerijoje, kitose parodose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Vokietijoje bei 2015 m. Italijoje vykusioje šiuolaikinio meno Venecijos bienalėje.

Atliekant tyrimą buvo nustatyta, kad nuo nagrinėjamo įvykio jau yra praėję daugiau negu 8 metai ir yra suėjęs tokios kategorijos nusikalstamos veikos apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties terminas. Vadovaujantis šiuo pagrindu, prokuroro nutarimu ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, skelbia prokuratūra.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite