Angle down Atgal

Nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl sukeistų žuvusių vyrų palaikų

Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl tarnybos pareigų neatlikimo, kai avarijoje Lyduvėnuose Raseinių rajone žuvusių vyrų kūnai buvo sukeisti vietomis.

Tapkite mūsų draugu „Facebook“ ir sekite svarbiausias naujienas!

Kaip penktadienį pranešė prokuratūra, ikiteisminis tyrimas nutrauktas, nenustačius priežastinio ryšio tarp padarytų veiksmų ir pasekmių bei kaltės, nes nustatyta, kad žala buvo padaryta ne vien dėl policijos pareigūno netinkamo tarnybos pareigų atlikimo.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas siekiant išsiaiškinti, kaip ir kodėl šių metų vasario mėnesio pabaigoje avarijoje Lyduvėnuose žuvusiųjų kūnai buvo netinkamai identifikuoti ir artimiesiems laidoti atiduotas visiškai svetimo vyro kūnas. Kaunietė moteris tik po tariamo savo sūnaus laidotuvių sužinojo, kad palaidojo ne savo sūnų, bet jo bičiulį – Latvijos pilietį, žuvusį toje pačioje avarijoje.

Prokuroro teigimu, klaida padaryta dėl kelių priežasčių. Nustatyta, kad tai galėjo lemti Kelmės rajono policijos komisariato vyresniojo tyrėjo bei Valstybinės teismo medicinos tarnybos Šiaulių skyriaus sanitaro veiksmai.

Vyresnysis policijos tyrėjas tinkamai neatliko savo pareigų bei neužtikrino, kad vyrų kūnai būtų tinkamai ir teisingai pažymėti atitinkamais identifikaciniais duomenimis. Valstybinės teismo medicinos tarnybos sanitaras nevykdė mirusiųjų priėmimo tvarkoje nustatyto reikalavimo apžiūrėti pristatytą mirusįjį, atkreipiant dėmesį į mirusiojo tapatumą pagal lydimuosius dokumentus.

Atkreiptas dėmesys ir į tai, kad kad žalos atsiradimui įtakos turėjo ir pačios nukentėjusiosios kaunietės motinos nepakankamas atidumas bei rūpestingumas. Moteris laidojimo namuose neatpažino, kad iš Šiaulių į Kaune esančius laidojimo namus yra parvežti ne jos sūnaus palaikai. Jausdama įtarimą, kad pagal kūno sudėjimą, veido bruožus tai ne jos sūnaus palaikai, ji nesiėmė kokių nors priemonių, kad išsklaidytų kilusias abejones.

Baudžiamojon atsakomybėn dėl tarnybos pareigų neatlikimo gali būti patraukti tik valstybės tarnautojai arba valstybės tarnautojui prilyginti asmenys. Iš abiejų atsakingų darbuotojų, tik policijos pareigūnas yra valstybės tarnautojas.

Vertinant tai, kad kūnų sukeitimo vietomis aplinkybėms įtakos turėjo keletas veiksnių, abiejų darbuotojų veiksmai vertinti kaip drausmės pažeidimai. Klausimo dėl drausminės atsakomybės taikymo sprendimas atitinkamai pavestas Telšių apskrities vyriausiajam policijos komisariatui ir Valstybinei teismo medicinos tarnybai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite