Angle down Atgal

Nutirpusio sniego staigmena – surūdiję Prisikėlimo aikštės inžinerinių tinklų dangčiai

Savaitgalį Prisikėlimo aikštėje apsilankiusį šiaulietį nustebino ten pamatytas vaizdas – nutirpus sniegui visi šulinėlių dangčiai ir grotelės tapo ryškios rūdžių spalvos. Pasipiktinęs šiaulietis negalėjo patikėti savo akimis: „Aikštė ką tik sutvarkyta, o į paviršių jau lenda rūdys! Ar toks buvo planas?“, – klausė jis. 

Etaplius.lt pasiekė vaizdo įrašas, kuriame užfiksuoti surūdiję inžinerinių tinklų dangčiai ir lietaus surinkimo grotelės. Vaizdo įrašo autorius tikino, nesuprantantis, kaip naujai sutvarkytoje aikštėje gali taip būti. Jo įsitikinimu, tokie surūdiję elementai miesto tikrai nepuošia. 

Susisiekus su  Šiaulių miesto savivaldybe paaiškėjo, kad naudojimo pradžioje išryškėjusios rūdys – įprastas reiškinys. Architektūros, urbanistikos ir paveldosaugos skyriaus vyr. specialistės Daivos Jasnauskienės teigimu, akivaizdžiai ryškios rūdys visada atsiranda tokių įrenginių naudojimo pradžioje, eksploatuojant paviršius toliau, rūdys tamsėja.

„Prisikėlimo aikštėje ir jos prieigose įrengti inžinerinių tinklų dangčiai yra tokie pat, kaip visame mieste, tokios pat ir lietaus surinkimo grotelės. Be to, Prisikėlimo aikštės estetika yra komponuojama su rūdinto plieno elementais“, – teigė D. Jasnauskienė. 
 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite