Angle down Atgal

Nutirpus sniegui – nemalonios gyvūnų paliktos „dovanos“

Pastaraisiais metais Marijampolės savivaldybės gyventojai su  augintiniais gali mėgautis  atnaujinta ir vis labiau augintiniams pritaikoma infrastruktūra. Tačiau atėjus pavasariui nutirpęs sniegas atskleidė nemalonias keturkojų paliktas „dovanas“.

Marijampolės savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius primena, kad augintinius laikantys žmonės privalo pasirūpinti, kad daugiabučių namų bendro naudojimo patalpos ir teritorija ar kitam asmeniui priklausanti žemės valda nebūtų teršiama gyvūnų ekskrementais. Todėl privaloma surinkti augintinio paliktas „davanėles“.

Taip pat svarbu žinoti, kad gyvūnų augintojai privalo:

  • užtikrinti, kad jų laikomi šunys, katės, šeškai ir (ar) kiti pasiutligei imlūs gyvūnai būtų vakcinuojami nuo pasiutligės;
  • užtikrinti, kad viešoje vietoje vedami, nešami ar kitaip naudojami gyvūnai nekels grėsmės kitiems asmenims, gyvūnams, jų sveikatai, gyvybei ir asmenų, valstybės ar savivaldybių turtui.

Būtina atsiminti, kad draudžiama:

  • vesti, neštis, eiti su gyvūnais ar juos su savimi turėti teritorijose, patalpose ir kitose vietose, pažymėtose draudžiamuoju ženklu, išskyrus gyvūnus, kuriuos naudoja pareigūnai, atlikdami jų kompetencijai priskirtas funkcijas, ir šunis vedlius;
  • vedžioti gyvūnus vaikų žaidimų aikštelėse;
  • gyvūnams pasiekiamose vietose sąmoningai padėti ar kitaip pateikti nuodų arba jais apdoroto maisto.

Kur ir kaip vedžioti šunis?

Šunis rekomenduojama vedžioti gyvūnų vedžiojimo aikštelėse, jei jų nėra, – laukymėse, parkų pakraščiuose, kitose rečiau žmonių lankomose vietose. Pavojingi ir koviniai šunys bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnai bendrojo naudojimo patalpose, viešojoje vietoje vedami laikant už pavadėlio ir su antsnukiu. Kiti šunys bendrojo naudojimo patalpose, viešojoje vietoje vedami laikant už pavadėlio ir su antsnukiu ar be jo. Jei vedžiojant (vedant) šunis šalia yra žmonių ar gyvūnų, pavadėlis turi būti sutrumpinamas tiek, kad šunys negalėtų pasiekti žmonių ar gyvūnų ir nekeltų jiems grėsmės. Šunų laikytojai, vaikščiodami su savo gyvūnais augintiniais viešojoje vietoje, įskaitant gatves, neturi leisti jiems šlapintis ant pastatų, laikinų statinių, skulptūrų, aplinkos meno kūrinių, tuštintis ir šlapintis gėlynuose.

Kodėl privaloma surinkti augintinių paliktas „dovanas“?

Gyvūnų paliekamos išmatos gali sukelti įvairius negalavimus ar ligas. Labiausiai paplitusios šunų ir kačių platinamos ligos yra toksokarozė, toksoplazmozė ir echinokokozė. Dažniausiai jomis užsikrečia ir serga 4-9 metų vaikai, kadangi jie dar neturi higienos įgūdžių, pavyzdžiui, neparaginti suaugusiųjų nenusiplauna rankų prieš valgį arba deda į burną įvairius daiktus. Vaikai užsikrečia žaisdami smėlio dėžėse, vejose, kuriose yra šunų ir kačių išmatų. Pavojus užsikrėsti šiomis ligomis kyla ir sveikiems gyvūnams.

Siekiant išvengti ligų, labai svarbu laikytis asmens higienos, šunis vedžioti tik jiems skirtose aikštelėse ir visada surinkti jų ekskrementus. Nepaisantiems Gyvūnų laikymo taisyklių reikalavimų gresia įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 120 eurų.

Besidžiaugdami bundančiu pavasariu nepamirškite pasirūpinti, kad Jūsų augintinio palikta nemaloni staigmena nesugadintų nuotaikos aplinkiniams.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite