Angle down Atgal

Nuteistojo žodžiai mamai: „Tu mano stiprybė ir inkaras, teisingą kryptį rodantis audroje švyturys“

Šiemet Motinos diena švenčiama gegužės 3-iąją. Mama kiekvieno žmogaus gyvenime vaidina bene svarbiausią vaidmenį, tačiau kiek dažnai mes jai dėkojame? Tikriausiai pernelyg retai. Būtent todėl Vilniaus pataisos namų Resocializacijos skyriaus specialistės kvietė nuteistuosius dalyvauti konkurse „Laiškas mamai“ ir išreikšti savo jausmus žmogui, kuris juos augino ir tebeaugina, vis suteikdamas naujų gyvenimo pamokų, nesvarbu, kiek metų bebūtų.

Visi konkurse dalyvavę laiškai be galo šilti ir nuoširdūs, kupini švelnumo ir dėkingumo.

Dalinamės nugalėtojo laišku.

Labas, Mama,

Kalbėti širdimi sunku. Sunku išgirsti ir suprasti jausmą, kuris dydžiu, sava galybe gali varžytis su amžinybe. Jo balsas aidi manyje nuo tos akimirkos, kai supratau, kad jau atpažįstu žodžius, nors ir niekada nemėginau jų atkartoti.

Turėjau Tau tai pasakyti jau senai ir milijoną kartų. Žinau. Turėjau tuos žodžius Tau kartoti tarsi mantrą, kas kartą kai turėjau progą, tačiau, panašu, kad klysti vis nesugebu sustoti. Atleisk...

Ar prisimeni pirmuosius nedrąsius mano žingsnius, pirmąjį išmoktą žodį, ar pameni naivumu persismelkusius smalsius mano vaikystės klausimus, ar meni nuoširdų atradimo džiaugsmą, mano pirmąsias nusivylimo ašaras? Žinau, kad klausti to nereikia. Tavo atmintyje sudėtas visas mano gyvenimas, juk visada buvai jame.

Yra sakoma, kad kiekvienas žmogus, geras jis ar blogas, turi savo angelą sargą – mitinę būtybę, kuri patars, padės, paguos ir apsaugos. Galbūt, taip ir yra. Tačiau, kai patyriau tikrą gyvenimą: augau, mokiausi ir tobulėjau, siekiau nepasiekiamų tikslų, mylėjau ar nekenčiau, džiaugiausi ar verkiau, praradau ir klydau, o klydau dažnai ir daug, angelas sargas man nepadėjo. Šalia buvai Tu, Mama. Tu guodei ir tikėjai, patarei ir palaikei, nors ir ne visada pritarei mano pasirinkimui. Tu džiaugeisi, kai man pavyko, skatinai, kai abejojau. Tu tyliai liūdėjai man suklupus, tvirta ranka baudei, kai nusidėjau. Argi galima norėti daugiau? Tu buvai, esi ir visuomet būsi vienintelis mano angelas sargas.

Mama, aš dar klysiu. Gal ne kartą dar Tave nuvilsiu, bet niekada neateis diena, kad mano širdyje Tau neliktų vietos. Joje per amžius bus didelis ir jaukus meilės kambarys, kuriame degs jausmas, neapibūdinamas žodžiais ir skirtas tik Tau vienai.

Tu mano stiprybė ir inkaras, teisingą kryptį rodantis audroje švyturys. Tu man teisingas žodis ir viltis, tiesa ir pavyzdys žmogaus, kurio beribis atlaidumas, širdies ryški šviesa gali sunaikinti net stipriausią abejonę.

Tu mano angelas sargas.

Tu mano Mama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite