Angle down Atgal

Nuteisti narkotikus platinę tėvas ir sūnus

Alytaus apylinkės teismas, narkotinėmis medžiagomis disponavusius 47 m. tėvą ir 22 m. sūnų, pasiuntė atlikti realias laisvės atėmimo bausmes. Teismo pripažintam recidyvistui tėvui už didelio kiekio narkotikų įgijimą, laikymą ir platinimą skirta 9 metų laisvės atėmimo bausmė. Bausmė subendrinta su anksčiau teismo paskirta bausme pridedant neatliktą jos dalį, ir galutinė paskirta - 9 metų 6 mėnesių bausmė. Tuo tarpu sūnui skirta 3 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Ji subendrinta su bausme už ankstesnį nusikaltimą, galutine paskirta – 3 metų 10 mėnesių bausmė.

Teismas nustatė, kad tėvas ir sūnus įkliuvo taikant nusikalstamos veikos imitavimo modelį. Kaltinamasis S. B. neteisėtai įgijo ir laikė narkotines medžiagas Alytuje, šalia gyvenamojo namo esančiame šulinio stogelyje, kuriame tarnybinis policijos šuo aptiko 6 paketėlius kvaišalų. Jų sudėtyje buvo heroino, metadono ir didelis kiekis karfentanilio. Policijos pareigūnai narkotikų prekeivio namuose padarė kratą – namuose buvo aptiktos ir trejos elektroninės svarstyklės kvaišalams sverti, pinigų, gautų už parduotas narkotines medžiagas.

Nustatyta, kad kaltinamasis S. B. suradęs narkotinių medžiagų pirkėją, kuris pats turėjo priklausomybę narkotikams, skatino jį pirkti ir platinti S. B. “prekę”. Pradžioje kaltinamasis S. B. keitė kvaišalus į alkoholį, leisdavo narkotikus imti į skolą. Liudytojas M. A. bandė atsikratyti priklausomybės, gydėsi, buvo išvykęs uždarbiauti į užsienį, tačiau S. B. prikalbino grįžti, pažadėjęs gerai sumokėti už narkotikų platinimą. Liudytojas M. A. supratęs, kad. kol platins narkotinus, priklausomybės atsikratyti nepavyks, kad S. B. jo nepaliks ramybėje, nors to prašė ir liudytojo artimieji, kreipėsi į policiją.

Kaltinamieji S. B. ir K. B. savo kaltę pripažino tik iš dalies, S. B. neneigė didelio kiekio narkotinių medžiagų įsigijimo, su tikslu jas platinti bei narkotinių medžiagų pardavimo fakto liudytojui, tačiau nurodė, kad šią nusikalstamą veiką padarė išprovokuotas liudytojo M. A., nes pastarasis aktyviais veiksmais siekė įsigyti narkotinių medžiagų, pats ieškodavo jo ir kviesdavo į susitikimus, jeigu narkotinių medžiagų negaudavo, grasindavo jam ir jo šeimai smurtu ir susidorojimu. Sūnus K. B. neneigė faktinės aplinkybės, jog ne kartą buvo susitikęs su minėtu liudytoju ir žinojo, kad pastarasis narkomanas, tėvo prašymu yra vežęs Sim kortelę, perdavęs cigarečių pakelį, kuriame buvo narkotinės medžiagos.

Teismui surinkti įrodymai leido konstatuoti, kad tėvas ir sūnus nusikalstamas veikas darė tarpusavyje derindami savo veiksmus. Sūnus, tėvui vartojant alkoholį, vykdavo į susitikimo vietas, bendravo su liudytoju M. A., aptardavo narkotinių medžiagų platinimo aplinkybes, konspiracijos tikslais platintojui perduodavo Sim korteles, gautą informaciją persakydavo tėvui, kuris kontroliavo šiuos veiksmus ir davė atitinkamus nurodymus.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite