Angle down Atgal

Nuteistas žinomo komiko vardu pasinaudojęs sukčius

Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmuose rugpjūčio 13 d. išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje I. K. pripažintas kaltu, padaręs baudžiamąjį nusižengimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 3 dalyje, ir jam paskirta 600 Eur dydžio bauda. Tokios baudos prašė ikiteisminiam tyrimui vadovavusi Panevėžio apygardos Utenos apylinkės prokuratūros prokurorė Rita Čepienė.

Panevėžietis I. K., buvo kaltinamas tuo, kad piktnaudžiaudamas pasitikėjimu, veikdamas išankstine tiesiogine tyčia, siekdamas apgaule savo naudai įgyti svetimą turtą, nuslėpdamas savo tikruosius ketinimus bei iš anksto žinodamas, kad neketina vykdyti prisiimtų įsipareigojimų, melagingai prisistatęs Vaidotu Grincevičiumi – Whydotu, parašė elektroninį laišką UAB direktoriui, siūlydamas įmonės reklamą ,,Youtube“ platformoje, bei įgijęs direktoriaus pasitikėjimą sudarė su juo žodinę sutartį dėl įmonėje prekiaujamos produkcijos reklamos, už kurią gavo 100 Eur bei prekių už 145,79 Eur. Tokiu būdu I. K. padarė nukentėjusiajam 245,79 Eur turtinę žalą, o Vaidotui Grincevičiui -neturtinę žalą už pakirstą jo galimų užsakovų pasitikėjimą.

Nuteistasis I. K. kaltu prisipažino visiškai. Paaiškino, kad per „Youtube“ platformą susirado įmonę, reklamuojančią savo produkciją. Melagingai prisistatęs Vaidotu Grincevičiumi – Whydotu įmonės vadovui parašė elektroninį laišką ir pasiūlė reklamuoti įmonės produkciją Vaidoto Grincevičiaus ,,Youtube“ paskyroje. Žodžiu sutarė produkcijos reklamos sąlygas, kainą, o po pervesto apmokėjimo ir produkcijos pristatymo tolimesnį bendravimą nutraukė.

Baudžiamoji byla išnagrinėta supaprastinto proceso tvarka. Teismas, skirdamas bausmės rūšį ir dydį, atsižvelgė į kaltinamojo asmenybę, t. y. į tai, kad anksčiau neteistas, kad I. K. padarė baudžiamąjį nusižengimą, savo noru atlyginio padarytą žalą ir gailėjosi.

Nuteistasis I. K. teismo paskirtą baudą sumokėjo iki teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos.

Teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėjo 2020 m. rugsėjo 1 d.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite