Angle down Atgal

Nuteista mokyklos darbuotoja: sužinojusi, kad serga COVID-19, prieš izoliaciją patraukė į parduotuvę

iaulių apylinkės teismas išnagrinėjo neįprastą bylą, kuri uždavė gan žmogišką klausimą: o ką daryti tiems, kurie susirgo COVID-19 ir turi izoliuotis, tačiau gyvena tokiose vietovėse, kur nei „Barbora“, nei kiti panašūs tiekėjai nevažiuoja? Į tokią situaciją pakliuvo Raseinių rajono gyventoja, teigusi, kad po teigiamo COVID-19 testo prieš izoliaciją dar užsuko apsipirkti.

Dėl izoliacijos taisyklių pažeidimų iškeltų baudžiamųjų bylų daugėja. Viena tokių jau įsiteisėjusiu nuosprendžiu buvo išnagrinėta Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmuose, baudžiamojon atsakomybėn buvo patraukta vieno Raseinių rajono miestelio gyventoja D. J. Moteriai spalio 6 d. buvo nustatytas COVID-19 susirgimas, šeimos gydytojas nuotoliniu būdu informavo apie būtinybę izoliuotis. Tačiau spalio 7 d. D. J. iškeliavo iš namų apsipirkti į parduotuvę, nors apie jos ir vyro susirgimą jau žinojo vietiniai gyventojai.

Baudžiamojon atsakomybėn už tai, kad sirgdama COVID-19 išėjo apsipirkti, patraukta moteris ikiteisminio tyrimo metu teigė, kad COVID-19 testą spalio 5 d. pasidarė ne todėl, kad jautė kokius nors simptomus, bet siekdama būti pilietiška, tai buvo itin akcentuojama mokykloje, kurioje ji dirbo. Tačiau jau kitą dieną D. J. sulaukė skambučio iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) su žinia, kad COVID-19 testas yra teigiamas. Moteris pripažino – ši žinia jai buvo labai netikėta, ji labai susijaudino, sunku buvo patikėti, kad būdama puikios sveikatos ji serga COVID-19.

Anot Raseinių rajono gyventojos, spalio 6 d. šeimos gyytoja dar neturėjo duomenų apie jos testą, o ji pati su vyru jautėsi puikiai (pastarasis, bylos duomenimis, nuo žmonos neužsikrėtė), todėl nusprendė, kad paskutinį kartą nuvyks į miestelyje esančią parduotuvę ir apsipirks prieš dviejų savaičių izoliaciją.

Ikiteisminio tyrimo metu moteris pasakojo, kad laikydamasi visų saugumo reikalavimų, mūvėdama pirštines bei turėdama veido apsauginę kaukę, kurią buvo užsidėjusi, kad dengtų ir nosį, ir burną, atvyko į parduotuvę, kurioje buvo tik pardavėja ir dar vienas asmuo. D. J. teigė, kad stengėsi užtrukti parduotuvėje kuo trumpiau.

Moteris pripažino, kad pardavėja jai pasakė žinanti, kad ši serga koronavirusu, o ji jai atsakė, kad dar tiksliai nežino, susimokėjo banko kortele, kaip ir reikalauja saugos taisyklės, kad būtų kuo mažesnis kontaktas, ir iš parduotuvės išėjo.

Tačiau parduotuvės, kurioje lankėsi D. J., pardavėjos parodymai verčia abejoti, ar Raseinių rajono gyventoja išties į parduotuvę užsuko vien todėl, kad prieš ilgą izoliaciją reikėjo įsigyti būtinų prekių. Kaip liudininkė apklausta pardavėja teigė, kad užėjus D. J. ironiškai pasiteiravo, ką sergantis COVID-19 virusu asmuo veikia parduotuvėje, o D. J. atsakė, kad tai tik kalbos ir kad ji neserga. Pirkėja, anot liudininkės, pirko tik miltų, o prie prekystalio dar paprašė paduoti butelį alkoholinio gėrimo.

Anot pardavėjos, po kurio laiko, į parduotuvę atėjus vietiniam kaimo gyventojui, ji pasiteiravo, ar tikrai D. J. su sutuoktiniu serga COVID-19, o kaimo gyventojas patvirtino, kad D. J. su sutuoktiniu dėl ligos izoliuojasi. Tačiau, teigė moteris, kadangi ji nebuvo tikra dėl D. J. ligos, apie tai policijai nepranešė.

COVID-19 Raseinių rajono gyventojai praėjo be didesnių pasekmių, tačiau izoliacijos taisyklių pažeidimas užtraukė ne tik teistumą. Teisėjo Vaido Kazlausko pasirašytu nuosprendžiu D. J. taip pat skirta 1,7 tūkst. eurų bauda.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (6)

Taip pat skaitykite