Angle down Atgal

Nustatyti nauji paukščių gripo protrūkiai

Ukrainoje, Slovakijoje, Lenkijoje ir Vokietijoje nustatyti nauji paukščių gripo protrūkiai, praneša Žemės ūkio ministerija (ŽŪM).

Kaip informavo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), liga patvirtinta Ukrainos šalies pietvakariuose (Vinycios sritis) esančiame paukštyne, kuriame buvo laikoma per 98 tūkst. vištų dedeklių.

Naujas paukščių gripo protrūkis užregistruotas ir mažame ūkyje Slovakijoje (Trnavos regionas), kur savo reikmėms buvo laikoma 19 vištų dedeklių.

Apie 14-ąjį paukščių gripo protrūkį pranešė ir kaimyninė Lenkija. Viruso židinys aptiktas Legnicos regione, ūkyje, kuriame laikyta daugiau kaip 500 įvairių rūšių naminių paukščių.

Pranešama, kad naujų ligos atvejų užfiksuota ir laukinėje faunoje. Vokietijoje, prie sienos su Lenkija, paukščių gripo virusas patvirtintas laukiniam vandens paukščiui – laukiui.

Kaip ELTA jau rašė, Lenkijos Myslibužo apskrityje, netoli Vokietijos sienos, užregistruotas didelio patogeniškumo (H5N8) paukščių gripo protrūkis kalakutų fermoje, kurioje buvo laikomi 22,629 tūkst. jauni kalakučiukai. Didelio patogeniškumo paukščių gripo (H5N8) protrūkiai pirmadienį patvirtinti dar trijuose paukščių ūkiuose Lenkijoje, Rumunijoje ir Čekijoje.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite