Angle down Atgal

Nustačius COVID-19 atvejį, dezinfekuojamos VMI patalpos Tauragėje ir Klaipėdoje

Nustačius vieną užsikrėtimo COVID-19 virusu atvejį, atliekama patalpų, kurioje lankėsi užsikrėtęs asmuo, dezinfekcija, informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Nustatomi ir tiesioginiai kontaktai, kuriems prireikus bus atlikti tyrimai dėl galimo užkrato. Visi Klaipėdos AVMI Tauragės padalinio, esančio J. Tumo-Vaižganto g. 116, ir Klaipėdos padalinio, esančio H. Manto g. 2/2, darbuotojai yra izoliuoti. Informacija apie užsikrėtusįjį ir artimai kontaktavusius asmenis pateikta Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui.

Kaip pranešė VMI, dėl nustatyto koronaviruso atvejo visi Tauragės ir Klaipėdos padalinių darbuotojai yra izoliuoti, atliekama patalpų, kurioje lankėsi užsikrėtęs asmuo, dezinfekcija.

Kaip BNS sakė Klaipėdos apskrities VMI atstovė spaudai Laima Domarkienė, užsikrėtusi darbuotoja šiuo metu nebedirba, paskutinė jos darbo diena buvo rugpjūčio 3-ioji.

„Tai buvo padalinyje, kuris nesusijęs su tiesioginiu gyventojų aptarnavimu“, – sakė VMI atstovė.

Pasak inspekcijos, informacija apie užsikrėtusįjį ir artimai kontaktavusius asmenis pateikta Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, jiems bus atliekami tyrimai.

Koronavirusas taip pat nustatytas Respublikinės Kauno ligoninės Vaikų ligų klinikos Vaikų reabilitacijos skyriaus „Žibutė“ slaugytojai.

„Į darbą Kačerginėje veikiančiame Respublikinės Kauno ligoninės Vaikų reabilitacijos skyriuje „Žibutė“ slaugytoja atėjo su neigiamu COVID-19 tyrimo rezultatu. Jis buvo gautas rugpjūčio 7 d., penktadienį. Šeštadienį slaugytoja pradėjo darbą „Žibutėje“, jos budėjimas baigėsi sekmadienio rytą, 8 val.“, – ligoninės atsiųstame komentare teigia jos generalinė direktorė doc. dr. Diana Žaliaduonytė.

Ligos simptomus ji pajuto ilsėdamasis namuose po budėjimo ir rugpjūčio 11 dieną pakartotinai davė ėminį COVID-19 testu, o trečiadienį buvo gautas teigiamas atsakymas.

Pasak ligoninės, šiuo metu identifikuoti visi darbuotojos kontaktai su personalu ir pacientais, įvykę jos parą trukusio budėjimo „Žibutėje“ metu. Per savaitgalio budėjimą slaugytoja vaikų grupę daugiausiai lydėjo į valgyklą, poilsio kambarius.

„Darbuotoja dėvėjo II lygio asmens apsaugos priemones pagal SAM rekomendaciją: medicininę kaukę, pirštines“, – teigia D. Žaliaduonytė.

Šiuo metu ligoninė sustabdė naujų pacientų priėmimą į „Žibutę“, atšauktos šio skyriaus ambulatorinės paslaugos, patalpos išdezinfekuotos, korpusas izoliuotas.

Su infekuota slaugytoja kontaktavusiems personalo darbuotojams ir pacientams paimti ėminiai COVID-19 tyrimui. Ligoninė rekomenduotų tėvams, norintiems išsivežti vaikus į namų aplinką, palaukti penktadienio, kai bus gauti COVID-19 tyrimų rezultatai ir tik gavus neigiamą atsakymą saugiai vykti namo. 

Vis dėlto ligoninės vadovė teigia, jog tėvams nėra draudžiama pasiimti vaikus tuojau pat, tačiau tokiu atveju jie turi užpildyti specialų dokumentą.

Ketvirtadienio duomenimis, Lietuvoje yra patvirtinta 2330 koronaviruso atvejų, serga 547 asmenys.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite