Angle down Atgal

Nusipirkusi apsauginių kaukių, S. Albavičiūtė-Bandita liko nusivylusi: už skudurinius liemenukus sumokėjau 60 eurų

Karantino laikotarpiu žmonės rūpinasi savo ir kitų sveikata, todėl būtinų šiuo laikotarpiu prekių, tokių kaip apsauginės kaukės, prekyboje trūksta. Šias kaukes perkant internetu lengva apsigauti ir išleidus didelę pinigų sumą likti nusivylusiam. Taip jaučiasi ir Simona Albavičiūtė-Bandita, kuri už 4 kaukes paklojo 60 eurų.

Žinoma moteris savo karčia patirtimi pasidalijo socialiniuose tinkluose. „Jei kada svajojote apie per didelį lyfčiką ant veido, žinau, iš kur gauti. Vieneto kaina – 15 eurų. Tik bėda, kad lietuvis šituos skudurinius liemenukus stumdo kaip apsaugines kaukes. Ir dar labai gražiai pripaišo grafikos, leidžiančios galvoti, kad tai kažkoks rimtas daiktas. Po to savaitę lauki ir gauni va ką. Nusipirkau 4 už 60 eurų“, – instagrame rašė S. Albavičiūtė-Bandita.

Visuomenės sveikatos stiprinimo skyriaus visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Alma Mikalauskienė primena, kad medicininių kaukių yra įvairių rūšių, todėl prieš naudojimą būtina perskaityti gamintojo nurodymus ir jais vadovautis; svarbu, kad kaukė būtų individualiai pritaikyta pagal dydį ir formą jums, nes per didelė ar per maža kaukė gali neužtikrinti tinkamos apsauginės funkcijos; prieš užsidedant kaukę – kruopščiai nusiplauti rankas su muilu ar įtrinti alkoholiniu antiseptiku; priklausomai nuo kaukės modelio, ji turi būti patogiai ir tvirtai užfiksuojama, kad nenusmuktų nuo veido. Jeigu kaukė yra su raišteliais, ji turi būti rišama ties galvos viduriu ir kaklu arba tvirtinama už ausų kilpelėmis; užsidėjus kaukę ant veido, kraštus prispausti ties nosimi ir skruostais, kad ji priglustų tvirtai, neliktų plyšių; medicininė kaukė turi būti uždėta ant veido taip, kad apimtų nosies, burnos ir smakro sritis;

įkvepiant ir iškvepiant įsitikinti, kad oras nepraeina per kaukės plyšius; dėvint kaukę neliesti jos rankomis; įsidėmėti, kad kaukė skirta tik individualiam naudojimui; sudrėkusią kaukę nedelsiant pakeisti nauja, neliečiant kaukės paimti už raištelių ar kilpelių; panaudotos kaukės sudedamos į plastikinį maišelį, išmetamos; nuėmus kaukę būtinai reikia nusiplauti rankas su muilu ir vandeniu ar įtrinti alkoholiniu antiseptiku.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite