Angle down Atgal

Nušalino „Komunalininko“ vadovą, viešins laisvas darbo vietas

Eiliniame Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavę vietos politikai, administracijos darbuotojai ir savivaldybės įstaigų vadovai tapo kiek neįprastos tokiems posėdžiams situacijos liudininkais.

Taryba, išklausiusi UAB „Kazlų Rūdos komunalininkas“ direktoriaus pavaduotojo, atliekančio direktoriaus funkcijas K. Baltulio 2018 metų veiklos ataskaitą, remdamasi šiais metais savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos atlikto „Kazlų Rūdos komunalininko“ turto ir lėšų naudojimo vertinimo ataskaita K. Baltuliui išsakė daug priekaištų dėl prastos įmonės finansinės situacijos, sisteminių ūkinės veiklos trūkumų, viešųjų pirkimų taisyklių pažeidimų, galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir kt. Išklausę K. Baltulio paaiškinimus Tarybos nariai jo pateiktai ataskaitai nepritarė. Be to, K. Baltuliui nespėjus nė mirktelėti jis čia pat, Tarybos posėdžių salėje, buvo nušalintas nuo vadovavimo įmonei. Administracijos direktorė Reda Kneizevičienė ilgametį laikinąjį „Kazlų Rūdos komunalininko“ vadovą iškart supažindino su dviem savo įsakymais – kad vadovaujantis teisės aktais ir Kontrolės ir audito tarnybos išvadomis iki gegužės 31 d. K. Baltulis įmonės turtą ir dokumentus privalo perduoti laikinai vadovauti bendrovei paskirtam vadybininkui-šilumininkui Tomui Cilinskui. Tiesa, šiuos direktorės įsakymus K. Baltulis įstatymų nustatyta tvarka dar turi teisę apskųsti teismui.

Dar dviejų įmonių vadovų – Kazlų Rūdos sporto centro direktoriaus Gintaro Armino ir UAB „Kazlų Rūdos šilumos tinklai“ laikinai direktoriaus pareigas einančio Rimvydo Dūdonio – 2018 metų veiklos ataskaitoms Taryba pritarė. Be to, Tarybos nariai atsižvelgė į G. Armino prašymą nutraukti su juo sudarytą darbo sutartį šalių susitarimu. Iš direktoriaus pareigų G. Arminas bus atleistas nuo birželio 3-osios, o Sporto centro vadovo pareigas laikinai eis direktoriaus pavaduotojas Giedrius Gorianovas. Posėdžio metu paprašytas išsklaidyti dvejones, kad dėl jo apsisprendimo palikti Sporto centro direktoriaus pareigas išties nėra jokių užkulisinių niuansų, G. Arminas patvirtino, kad šias pareigas išties palieka savo noru. „Sporto centrui vadovavau septynerius metus, – teigė G. Arminas. – Sakoma, kad žmogaus gyvenimo ciklas keičiasi kas septyneri metai. Taigi, man kaip tik atėjo laikas save išbandyti kitur.“

Posėdžiui pirmininkavęs meras Mantas Varaška, Tarybai tvirtinti pristatydamas Visuomenės informavimo apie savivaldybės reguliavimo sričiai priskirtose įstaigose ir įmonėse aktyvuojamas neužimtas darbo vietas tvarkos aprašą, teigė, kad šiuo dokumentu Kazlų Rūdos savivaldybėje siekiama sukurti skaidrią informavimo apie laisvas darbo vietas savivaldybės įmonėse sistemą. „Ne paslaptis, kad per tą laiką, kai einu mero pareigas, į mane prašydami padėti įsidarbinti kreipėsi keliolika asmenų, – teigė M. Varaška. – Be abejo, aš nė vienam iš jų netarpininkavau ir prašydamas įdarbinti nenuvedžiau nė į vieną įmonę. Šis Visuomenės informavimo apie savivaldybės reguliavimo sričiai priskirtose įstaigose ir įmonėse aktyvuojamas neužimtas darbo vietas tvarkos aprašas kaip tik padės išvengti situacijų, kad į laisvas darbo vietas savivaldybės įmonėse darbuotojai nebūtų priimami dėl pažinčių ar tarpininkavimo. Savivaldybės reguliavimo sričiai priskirtų įstaigų ir įmonių vadovai apie aktyvuojamą neužimtą darbo vietą privalės pranešti Savivaldybės administracijai, o informacija apie laisvas darbo vietas bus skelbiama Savivaldybės tinklapyje. Gyventojai pranešimus apie laisvas darbo vietas galės netgi prenumeruoti. Šia naujove mes siekiame, kad visi savivaldybės gyventojai būtų lygūs prieš įstatymą – kad visi turėtų galimybę žinoti apie atsiradusią laisvą darbo vietą.“

Posėdžio metu buvo sudarytos Nusikaltimų prevencijos ir kontrolės, Antikorupcijos ir Etikos komisijos, nustatyti žemės mokesčio ir nekilnojamojo turto mokesčio tarifai 2020 metams. Taryba pritarė, kad Savivaldybės administracija vykdomiems investiciniams projektams finansuoti iš palankiausias sąlygas pasiūlysiančios kredito įstaigos imtų 195 tūkst. Eur paskolą. Be to, buvo pritarta 2018 metų mero, Tarybos ir administracijos direktoriaus veiklos ataskaitoms.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite