Angle down Atgal

Nupuošus pagrindinę Kauno kalėdinę eglę, norintys galės pasimokyti rūšiuoti atliekas

Penktadienį Kauno Senamiestyje pradedama išmontuoti gražiausia Lietuvos eglė ir iš 2,5 milijono plastikinių šiaudelių bei 5 kubinių metrų eglišakių sukurtas meno kūrinys paliks Rotušės aikštę.

Dalis iš plastiko pagamintų eglę puošusių dekoracijų bus perdirbtos, o likusios, kaip Eltai jau yra sakiusi pagrindinės Kauno eglės kūrėja - dailininkė tekstilininkė Jolanta Šmidtienė, pavirs naujais meno kūriniais.

„Tikimės, jog visas nupuošimo procesas bus baigtas sekmadienį. Pirmiausia bus nuimama viršūnė, iš plastikinių šiaudelių pagamintos dekoracijos, tuomet - eglišakės ir metalinės dalys“, - aiškino menininkė.

Išardytos eglutės dalys bus surūšiuotos, - dalis sulūžusių plastikinių dekoracijų keliaus tiesiai į rūšiavimo aikštelę, o sveikos dekoracijos bus nuvežtos į sandėlius.

Pasak Kauno savivaldybės pranešimo, artimiausiu metu bus nuspręsta, į ką perdirbti vienkartinius šiaudelius - ar į plastiko ruošinius, skirtus naujoms dekoracijoms, ar į šiukšlių maišelius.

„Rūšiavimo aikštelėje planuojame edukacinį renginį. Kartu su mums padedančia bendrove „Gerovė“ pakviesime kauniečius ir parodysime kaip reikia rūšiuoti. Plastikiniai šiaudeliai yra vienkomponenčiai, tad juos bus lengva perdirbti“, - pabrėžė J. Šmidtienė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite