Angle down Atgal

Nuotaikingas susitikimas su rašytoja Šarūne Baltrušaitiene

Kasmet balandžio pabaigoje vykstanti Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – laukiamiausia šventė visoms šalies bibliotekoms. Šiemet savaitė lydima skambaus šūkio „Nauja realybė – naujos formos“, kuris puikiai atspindi šiandieninę situaciją, kai daugelis veiklų vyksta naujomis galimybėmis ir formomis. Tad ir savaitės renginiai bibliotekoje vyksta virtualiai.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filialas (Aido g. 27) pakvietė Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos 2a, 3a, 3b, 3c klasės mokinius pasinerti į knygų pasaulį. Bibliotekos iniciatyva surengtas virtualus susitikimas su vaikų rašytoja Šarūne Baltrušaitiene. Ji vaikams jau žinoma iš knygelių „Domas ir herojų pusryčiai“, „Kariesas, Ėduonis ir Domo dantukai“, „Margarita (ne)tobulų piešinių šalyje“ ir „Kaip zuikis jausmus pažino“. Susitikimo metu vaikai linksmai keliavo į jausmų pasaulį kartu su rašytoja ir jos knygos „Kaip zuikis jausmus pažino“ herojumi-zuikiu. Vaikai klausėsi rašytojos įtaigiai skaitomo teksto ir kartu su istorijos herojumi patyrė nuotykių bei kartu išgyveno įvairius jausmus – liūdesį, pavydą, baimę, pyktį ir džiaugsmą. Keliaujant knygelės puslapiais, vaikai nuolat buvo įtraukiami į diskusiją, mokėsi pažinti jausmus. Ši nuotaikinga istorija padeda ugdyti vaikų emocinį intelektą. Vaikai patiria daug įvairių emocijų, mokosi jas įvardinti ir neslopinti.

    Vėliau rašytoja pasiūlė mokiniams kūrybinę užduotėlę – nupiešti laimingo, nuliūdusio, pikto ir linksmo žmogaus emocijas. Vaikams patiko viskas: ir knygų pristatymas, ir bendravimas su rašytoja, ir autorės pasiūlytos užduotėlės.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite