Angle down Atgal

Nuosprendį išgirdo verslininkas, mokesčių slėpimui pasinaudojęs JAV registruota įmone

Vilniuje gyvenančiam 55 metų verslininkui E. R. apkarto bandymas išvengti mokesčių panaudojant Jungtinėse Amerikos Valstijose įsteigtą įmonę. Teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, nuteistajam skirta 7,5 tūkst. eurų bauda.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Aidas Amparavičius.

Kaip praneša Generalinė prokuratūra, ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad Molėtuose registruotos internetines paslaugas teikusios uždarosios akcinės bendrovės direktorius ir vienintelis akcininkas E. R. trejus metus apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą bei pateikė neteisingus duomenis apie bendrovės pajamas ir pelną.

Teisėsaugos pareigūnai tyrimo metu nustatė, kad ne mažiau kaip 210-čiai klientų buvo nurodoma už E. R. vadovaujamos bendrovės paslaugas atsiskaityti pervedant pinigus į vienos JAV registruotos įmonės vardu E. R. atidarytas sąskaitas Lietuvos bankuose. Ši JAV bendrovė kaip paslaugų teikėja buvo nurodoma ir su klientais sudaromose sutartyse dėl interneto paslaugų. Į Amerikoje registruotos įmonės sąskaitą buvo pervedami pinigai ir už E. R. priklausančių poilsio namelių nuomą. Skaičiuojama, kad tokiu būdu į Molėtuose registruotos bendrovės buhalterinę apskaitą nebuvo įtraukta beveik 130 tūkst. eurų gautų pajamų ir išvengta beveik 22,5 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) ir 4,5 tūkst. pelno mokesčio sumokėjimo valstybei. Siekdamas išvengti šių mokesčių sumokėjimo, E. R. organizavo melagingų duomenų įrašymą į PVM deklaracijas ir jų pateikimą Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Nors teisiamasis savo kaltės nepripažino, Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmai, išnagrinėję šią bylą, priėmė apkaltinamąjį nuosprendį. E. R. skirta 200 MGL dydžio ( 7 tūkst. 532 eurų) dydžio bauda, kurią jis privalo sumokėti per du mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos. Nuteistajam taip pat reikės sumokėti nesumokėtus mokesčius valstybei.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti apeliacine tvarka skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite