Angle down Atgal

Nuo Vilniaus ir Rygos iki Talino... parodų

Vilnius-Ryga-Talinas. Ne, tai ne autobuso maršrutas, o Šiaulių turizmo informacijos centro sausio ir vasario mėnesiais prisistatymo turizmo profesionalams ir mėgėjams žemėlapis: didžiausia turizmo paroda Lietuvoje „Adventur“, dvi verslo misijos ir turizmo parodos Rygoje „Balttour“ bei Taline „Tourest“. Kita stotelė – Vilniuje vyksianti Knygų mugė, kurios metu taip pat bus pristatomas miestas, turistinės naujienos ir dar daugiau – muzika – kartu su „Šiaulių naktų“ komanda.

Šiųmetė Lietuvos turizmo paroda „Adventur“ akcentavo pojūčių ir potyrių turizmą. Šiauliai turėjo ką pasiūlyti įvairiausių pojūčių kolekcininkams. Unikalūs skonio, kvapo, judėjimo, pusiausvyros ir kt. šiaulietiški potyriai sužavėjo visus: tiek šokolado gaubtas, tiek medinis dviratis ar „Laimės ratas“ su klausimais apie Šiaulių miestą iš kultūros, sporto, lankytinų objektų, muziejų, saldumynų temų. Pristatytos naujos ir mėgiamos ekskursijos, edukacijos, leidiniai, maitinimo ir kt. paslaugos. Šiaulių stende dirbo itin darni komanda, visiems rekomendavusi kryptį į Šiaulius, tai kolegos iš Šiaulių „Aušros“ ir Šokolado muziejų. TIC kartu su Nacionaline regionų plėtros agentūra miesto stende interaktyviai anonsavo bendrai vykdomo tarptautinio „Baltų kelio“ projekto maršrutą.

O Rygoje, verslo misijoje Lietuvos ambasadoje, prisistatė Šiauliai, Žemaitija (Plungė) ir Rytų Aukštaitija (Anykščiai). Atvykę ne tuščiomis, su vaišėmis ir prizais, susirinkusiems klausytojams kelias valandas dar atsakinėjo į kelionių planuotojų ar Latvijos gidų klausimus, keitėsi kontaktais ir patirtimi. Kitą dieną parodų rūmuose Kipsalos saloje vykusioje turizmo parodoje „Balttour“ Šiaulių naujai pristatyti nebereikėjo – žmonės ne kartą sakė, kad Šiauliai gerai pažįstami, ne kartą aplankyti, bet į juos visada gera grįžti. Parodos lankytojai domėjosi, kas naujo mūsų mieste: kokios įstaigos, edukacijos, renginiai, svetingumo paslaugos. Rygoje Šiaulius TIC pristatė su „Aušros“ ir Šokolado muziejų šauniomis darbuotojomis, o „Baltų kelią“ - su Nacionalinės regionų plėtros agentūros bei projekto partneriais iš Latvijos.

Kiek laiko trunka kelionė iš Šiaulių iki Piarnu, o Talino? Šiaulių TICui ši kelionė tęsėsi bent keletą metų, mat šiemet Estijoje Šiauliai prisistatė pirmą kartą. Dieną prieš parodą į Lietuvos ambasadą Taline rinkosi kelionių organizatoriai į verslo misijos renginį sužinoti plačiau apie Šiaulių miestą ir rajoną, Plungės ir Anykščių kraštą. Paroda „Tourest“ nustebino didžiule užsienio šalių dalyvių gausa lyginant su Vilniaus ar Rygos parodomis, tikslingu estų domėjimusi Lietuva, didžiaisiais miestais ir regionais. Iš tiesų, estai keliauja į mūsų šalį ir ieško įvairios informacijos.

Vilnius-Ryga-Talinas. Ir vėl Vilnius – „Knygų mugė“. Toks kasmet intensyvus žiemos metas turizmo profesionalams, kai organizatorių dėliojami ne tik šių metų vasaros ar žiemos planai, bet ir numatomos kitų metų kelionių kryptys.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite