Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
× Man dar nėra
18 metų
×
Angle down Atgal

Nuo vandalų nukentėjo Chaimo Frenkelio skulptūra

Šįryt nuo Chaimo Frenkelio skulpūros, stovinčios šalia Prūdelio restauratoriui pavyko nuvalyti vandalų paliktus dažus. Nepadoriu piešiniu „papuošta“ tokia išstovėjo visa savaitgalį. Apie įvykį buvo informuota policija, kuri pradėjo tyrimą dėl turto apgadinimo. Pareigūnai aiškinsis kam užkliuvo meno kūrinys, skirtas garsiajam žydų kilmės Šiaulių pramonininkui atminti.

Apie dažais apgadintą skulptūrą Šiaulių apskrities žydų bendruomenę informavo tokį reginį pamatę šiauliečiai. Bendruomenė savo ruožtu kreipėsi į policiją. Pareigūnai užfiksavo dažais „papuoštą“ ir pradėjo tyrimą dėl turto apgadinimo.

Manoma, kad tai atsitiktinis vandalizmo atvejis, nesusijęs su galimu antisemitizmu, mat pats Chaimas Frenkelis buvo žydų kilmės. Tokios nuomonės yra pati Šiaulių apskrities žydų bendruomenė.

Šįryt skulptūrą kūręs restauratorius apžiūrėjo savo kūrinį. Dažus jam pavyko nuvalyti, greičiausiai jie buvo acetoniniai. Anot meistro, skulptūrai nepakenkta. Jo manymu, greičiausiai į meno kūrinį bus pasikėsinę jauno amžiaus vandalai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite