Angle down Atgal

Nuo spalio bus viešinami dalies medžioklių dalyviai, žada aplinkos ministras

Nuo spalio asmenys, medžiojantys profesionaliosios medžioklės plotuose, bus viešinami, jeigu to paprašys žurnalistai, rašo portalas lrt.lt.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pranešė kad, esant žiniasklaidos poreikiui, nuo spalio 15 dieną prasidedančio naujo medžioklės sezono bus viešinamos tokiuose plotuose medžiojančiųjų medžioklės ataskaitos.

„Artimiausiu metu bus pavedimas Valstybinių miškų urėdijai, kad kito medžioklės sezono pradžioje visi medžioklės dalyviai būtų supažindinti, jog esant poreikiui informacija apie juos, ypač viešuosius asmenis, bus teikiama viešai“, – sakė K. Mažeika.

Ministras teigė, kad medžioklės dalyvių sutikimas viešinti jų duomenis galėtų atsirasti pačiame medžioklės lape, o duomenys būtų skelbiami po žiniasklaidos užklausų. Jo teigimu, ministerija šiuo metu taip pat analizuoja galimybes padaryti medžioklės lapus elektroninius, o ne popierinius, kaip kad yra dabar. Anksčiau ministras žadėjo tai įgyvendinti šiemet.

Raginimų paviešinti medžioklių dalyvius kilo po to, kai sausio pradžioje Valstybinių miškų urėdijai priklausančiame Krekenavos-Naujamiesčio profesionalios medžioklės ploto vienete varyminės medžioklės metu buvo nušauta stumbro patelė.

Stumbrę su šernu sumaišęs nušovė Utenos tarybos narys „valstietis“ Jonas Slapšinskas, jam už tai anksčiau skirta 12,2 tūkst. eurų bauda. Ją politikas sumokėjo. Tačiau paaiškėjus, kad patelė buvo neseniai atsivedusi jauniklį, kuris vėliau nugaišo, bauda politikui turėtų padidėti iki 36,6 tūkst. eurų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite