Angle down Atgal

Nuo naujųjų 2022-ųjų metų pradės veikti centralizuoto mokinių priėmimo į bendrojo ugdymo mokyklas informacinė sistema

„Džiaugiuosi, kad centralizuoto mokinių priėmimo į bendrojo ugdymo mokyklas informacinės sistemos pagalba teikti prašymus dėl vaikų ugdymosi vienoje ar kitoje švietimo įstaigoje bus kur kas paprasčiau ir patogiau. Matome, kad centralizuoto priėmimo į darželius sistema taip pat puikiai pasitvirtino ir procesus padarė lengvesnius ne tik tėveliams, bet ir ugdymo įstaigoms“, – apie pokyčius pasakoja Marijampolės savivaldybės mero patarėja Agnė Pavelčikienė.

 

„Tikimės, kad tokia pati nauda bus gaunama naudojant ir šią centralizuoto mokinių priėmimo į bendrojo ugdymo mokyklas informacinę sistemą. Tėveliams nebereikės vaikščioti su popieriniais prašymais nuo vienos įstaigos durų prie kitos. Viską bus galima atlikti esant namuose, kompiuterio ar kito išmaniojo įrenginio pagalba. Planuojama, kad sistema pradės veikti jau nuo 2022 m. vasario 1 d., tad tėveliams tikrai nereikia nuo 2022 m. sausio 1 d. nešti jokių prašymų į ugdymo įstaigas“, – sako A. Pavelčikienė.

Tiesa, A. Pavelčikienė atkreipia tėvelių dėmesį, kad norint tęsti mokslus toje pačioje mokykloje būsimų pirmokų, penktokų ir devintokų tėvams iki sausio 15 d. reikia užpildyti prašymus mokykloje pagal mokyklos parengtą tvarką.

Anksčiau, prasidėjus naujiesiems metams, nuo sausio 1-osios būsimų pirmokų, penktokų ar devintokų tėveliai nešini prašymais eidavo į mokyklas ir teikdavo juos mokyklai, kurioje norėdavo matyti savo vaikus besimokinančius. Neretu atveju prašymus tėveliai neša net į keletą ugdymo įstaigų. Nuo šiol, įdiegus centralizuoto mokinių priėmimo į bendrojo ugdymo mokyklas informacinę sistemą ir Tarybai patvirtinus Priėmimo į Marijampolės savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašą, vaikščioti su popieriniais prašymai nuo sausio 1 d. nebereikės.

Pradėjus veikti centralizuoto priėmimo sistemai nuo 2022 m. vasario 1 d. tėveliai prašymus dėl vaikų priėmimo į norimą ugdymo įstaigą galės pateikti elektroniniu būdu. Jeigu tėveliai neturės galimybės pildyti prašymą elektroniniu būdu, taip pat nuo 2022 m. vasario 1 d. popierinį prašymą turės pateikti Marijampolės savivaldybės administracijos (J. Basanavičiaus a. 1) pirmame aukšte, 1 ir 2 priėmimo langeliuose. Tuomet atsakingas asmuo suves prašymo duomenis į informacinę sistemą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite