Nuo lošimų priklausomas vilnietis palūžo lošimo namuose: iš pykčio mėtė stalus, sudaužė televizorius

Vilnius
©Unsplash.com
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Nesuvaldomas potrauktis lošti – jau kuris laikas itin akcentuojama dalies visuomenės problema. Tačiau asmeniškai su ja nesusidūrus sunku suvokti, į kokią duobę gali įtraukti tokia priklausomybė. Vilniaus miesto apylinkės teismas jau įsiteisėjusiu nuosprendžiu išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje buvo nuteistas vilnietis Ž. V., kuris, prasidėjus pykčio protrūkiui, ėmė siautėti lošimo namuose-lažybų punkte.

Pats nuteistasis tikina, kad taip pasielgė vedinas pykčio, kad negali atsispirti lošimui, pastaroji aistra padarė jam daug bėdų. Tačiau apklausta lažybų punkto darbuotoja teigė, kad vyras siautėti ėmė tuomet, kai jam neleido atlikti statymo.

Į teismą atvedęs įvykis nutiko 2020 m. rugpjūčio 29 d., apie 22 val., viename Vilniuje esančiame lažybų punkte. Matant kitiems lošimo namų lankytojams Ž. V. ėmė siautėti, į sieną ir kitus daiktus vieną po kito sviedė tris stalus. Nuo smūgių buvo sugadinti trys lošimo namų televizoriai, bendra padaryta žala įvertinta 744 eurais.

Baudžiamojon atsakomybėn patrauktas vyras savo kaltę pripažino ir teigė, kad savo poelgį laiko labai neadekvačiu. Vilnietis aiškino, kad yra priklausomas nuo azartinių žaidimų, tuo metu buvo išgėręs ir nesusivaldė.

Ž. V. tikino besigailintis ne tik dėl sugadinto turto, bet ir dėl darbuotojoms sukelto streso – merginos, anot jo, yra geros, malonios, todėl tikrai nenorėjo joms sukelti neigiamų išgyvenimų.

Vyras teigė, kad nusikaltimo metu buvo šiek tiek išgėręs, tačiau jautėsi ir elgėsi gan adekvačiai. Bet emocijas paskatino būtent turima priklausomybė, kuri tuo metu sukėlė didelį pyktį.

Ž. V. teigė, kad neturi pakankamai valios, kad galėtų savarankiškai atsisakyti azartinių žaidimų, todėl buvo parašęs prašymą, kad jo į lošimo namus neleistų. Anot vyro, tą vakar jis ir nežaidė, tik išgėrinėjo:

jo jau prašė išeiti, tačiau jis įžūliai sėdėjo, išgėrinėjo ir vienu momentu kažkas „trūko“ galvoje.

Anot nuteistojo, kitą dieną jis sugrįžo į lošimo namus, paliko pažįstamai darbuotojai savo duomenis, nes nujautė, kad žalą reikės atlyginti. Vyras sutiko, kad privalo padengti 750 eurų įvertintą žalą. „Ir taip labai daug skolų turiu, noriu jas visas atiduoti, kurti šeimą“, – teigė vilnietis.

Anot Ž. V., azartiniai žaidimai jį piktina jau daugybę metų. „Dėl tos visos sistemos, manau, kad ten yra didelė apgaulė, ta sistema mane dirgina“, – teigė nuteistasis.

Tačiau ikiteisminio tyrimo metu apklausta lažybų punkto darbuotoja teigė, kad nuolatinis jų klientas siautėti ėmė dėl kitų priežasčių. Anot liudytojos, jau jai atėjus į darbą buvo matyti, kad Ž. V., lošimo namuose buvęs su draugais, yra akivaizdžiai neblaivus. Vėliau vyras norėjo atlikti statymą, tačiau darbuotoja pareiškė, kad lošti jam nebus leidžiama dėl girtumo. Po tokių žodžių Ž. V., anot darbuotojos, pasidarė agresyvus, ėmė keiktis ir grasinti, tuomet ėmė mėtyti baldus į televizorius. Dėl tokio elgesio darbuotoja iškvietė saugumo tarnybą, tačiau klientas spėjo pasišalinti iki pasirodant apsaugos darbuotojams ir pareigūnams.

Baudžiamąją bylą išnagrinėjusi teisėja Aušra Ragelienė vilniečiui skyrė vienerių metų laisvės apribojimo bausmę – per šiuos metus Ž. V. uždrausta lankytis lošimo namuose, vyras turės naktimis būti namuose, taip pat tęsti mokslus arba darbą. Taip pat nuteistasis per pusmetį turės atlyginti lošimo namams padarytą žalą, įvertintą 744,22 euro.

Sankcijos nuteistajam dar gali tapti griežtesnės – keliomis dienomis anksčiau Ž. V. buvo nuteistas už disponavimą suklastotu dokumentu, abiem nuosprendžiams įsiteisėjus, bausmės gali būti subendrintos. Iš viso vilnietis yra teistas jau tris kartus – pirmąjį savo teistumą už vagystę vyras pelnė dar 2014 metais.

Alfa.lt