Angle down Atgal

Nuo išmaniųjų telefonų priklausomi paaugliai yra nelaimingi

Laimė – tai nėra šiltas telefonas, remiantis nauju tyrimu, analizuojančiu ryšį tarp paauglių gyvenimo džiaugsmo ir laiko, praleisto, žiūrint į ekraną. Paaugliai, kurių akys nuolat nukreiptos į išmaniuosius, yra žymiai nelaimingesni.

Siekdami ištirti laimės ir išmaniųjų telefonų sąsajas, profesorius Jeanas
M. Twenge‘as kartu su keliais kolegomis atliko tyrimą, analizuodami apklausos rezultatus. Buvo apklausta daugiau nei milijonas JAV aštuntos, dešimtos ir dvyliktos klasės mokinių. Jie turėjo atsakyti, kiek laiko praleidžia prie išmaniųjų, kompiuterių ir planšečių, taip pat apie savo socialinius įgūdžius ir apskritai apie laimę.

Paaugliai, ilgai žaisdami su kompiuteriu, naudodamiesi socialiniais tinklais, išmaniuoju, besirašinėdami ir kalbėdami, buvo nelaimingesni už tuos, kurie daugiau sportavo, skaitė laikraščius, žurnalus, bendravo akis į akį su kitais.

Laimingiausi paaugliai skaitmeninėmis technologijomis naudojosi tik po valandą per dieną. Kuo laikas, praleistas prie ekranų, ilgėja, tuo jaunuoliai tampa nelaimingesni.

Pasak J. M. Twenge‘o, išmaniųjų telefonų ar kompiuterių naudojimo ir laimės paslaptis yra ribotas laikas prie ekranų. Studijos autorius pataria jaunimui išmaniaisiais naudotis ne ilgiau kaip po dvi valandas kasdien ir kuo daugiau laiko skirti bendravimui akis į akį su draugais. Tai paaugliams padės jaustis kur kas laimingesniems.

Parengta pagal Sciencedaily.com

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite