Nu­mi­rę at­si­bus atei­ty­je? Tam jau pa­si­ruo­šę kai ku­rie žmo­nės

Šiauliai
(Pe­xels nuo­tr.)
Monika Šlekonytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Ar tik­rai vis­kas bai­gia­si po mir­ties? O gal įma­no­ma už­mig­ti ir bū­ti pri­kel­tam jau atei­ty­je? Tam pa­si­ruo­šu­sios kai ku­rios pa­sau­lio įžy­my­bės, mat ti­ki­ma, kad atei­ty­je bus su­kur­ta tech­no­lo­gi­ja, lei­sian­ti šiam no­rui virs­ti rea­ly­be. Ne­ga­na to, eg­zis­tuo­ja ir krio­ni­kos kli­ni­ka, ku­rio­je lai­ko­mi kū­nai, pa­ruoš­ti pa­bu­di­mui…

Krioniškai užšaldyti negyvi kūnai laikomi Skotsdeilyje (Arizona) esančioje klinikoje. Viliamasi, kad ateityje mokslas ir technologijos bus pakankamai išvystyti ir pažengę, jog šiuos kūnus galėtų atgaivinti ir prikelti tolimesniam gyvenimui. Įdomiausia tai, kad daugybė žmonių, įskaitant net žinomus pasaulio žmones, pvz., „Paypal“ įkūrėjas, dainininkė Paris Hilton, leidžia šimtus tūkstančių dolerių, kad galėtų pasinaudoti šia galimybe.

Prisikėlimas ateityje skamba kaip puikus siužetas filmui ar knygai, tačiau organizacija „Alcor“ siekia tai paversti tikrove. Jos atstovas tiki, kad žmones galima išgelbėti nuo mirties. Įdomu tai, kad ši klinika nėra vienintelė pasaulyje, kurioje galima laikyti krioniškai užšaldytus kūnus, vadinasi, tokia galimybe iš tiesų tikima.

Krionika – mirusio žmogaus ar jo kūno dalies užšaldymas žemoje temperatūroje. Kūnas laikomas žemesnėje nei 130 laipsnių Celsijaus temperatūroje. Norėdami apsaugoti kūno dalis nuo bet kokios žalos šaldymo ir laikymo metu, krionikos specialistai naudoja krioprotezatorius ir kriokonservavimą, kuriuos galima laikyti panašiais metodais į tuos, kurie naudojami siekiant apsaugoti organo donoro organus nuo irimo po jų mirties.

Nors žmonės jau yra pasiruošę savo kūną patikėti užšaldyti, mokslininkai į visą šį reikalą žiūri labai skeptiškai. Kai kurių nuomone, krionika žmonėms suteikia tik tuščią viltį, prisidengiant besivystančių technologijų galimybėmis. Norint patekti tarp tų, kurių kūnas bus laikomas krionikos klinikoje, reikia pakloti 200 tūkstančių dolerių.

Parengta pagal Interestingengineering.com