Angle down Atgal

Nufilmuotos aršios peštynės parduotuvėje: pirkėja be kaukės siautėjo ir puldinėjo darbuotojas

Beveik metus besitęsianti COVID-19 pandemija Lietuvoje išsiskiria keliais bruožais – dalis visuomenės itin aršiai kovoja prieš privalomą kaukių nešiojimą, taip pat prieš vakcinas. Pastaruoju metu neigiamas nusistatymas ir neigiamos emocijos reiškiamos vis agresyviau ir ekspresyviau. Geras to pavyzdys – feisbuke didelio susidomėjimo sulaukęs įrašas iš vienos parduotuvės.

Sausio 31 d. feisbuke pasirodė filmuotas vaizdo įrašas, darytas kol kas nenustatytoje Lietuvos parduotuvėje. Alfa.lt kreipėsi į Policijos departamentą su paklausimu, ar teisėsaugai žinoma apie šį incidentą, taip pat kur ir kada šis įvykis galėjo būti, tačiau atsakymo kol kas nesulaukė.

Nufilmuotame įraše įamžinta pusamžė moteris, konfliktuojanti su parduotuvės darbuotojomis ir apsaugos darbuotoja. Iš pradžių apie pinigus ir skolas kalbanti pirkėja apsaugos darbuotojos, tikėtina, dėl kaukės nedėvėjimo išprašoma iš parduotuvės, tačiau tuomet moteris ima siautėti: keikia darbuotojas, spjaudosi, galiausiai ima mėtyti ir spardyti obuolius. Tiesa, vienu metu gauna atgal nuo kitos pirkėjos.

Vienu metu kaukės nedėvinti moteris primygtinai reikalauja, kad kaukes nusiimtų ir apsaugos darbuotoja, dar viena moteris.

Šis įrašas sulaukė daugiau nei 800 komentarų, juo pasidalyta buvo maždaug 3,5 tūkst. karto.

Pirkimas be kaukės – nacionalinis sportas

Panašūs incidentai Lietuvoje per pastaruosius metus linkę kartotis. Baudžiamojon atsakomybėn per metų laikotarpį buvo patraukti įvairiuose Lietuvos miestuose gyvenantys asmenys, kurie apsipirkimo metu nedėvėdavo kaukių ir imdavosi elgtis agresyviai, jei būdavo paprašyti palikti parduotuvę.

Jonavoje buvo nuteistas elektrikas S. Š, kuris, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, praėjusio lapkričio 21 d. po 14 val. apsilankė vietinėje „Maximos“ parduotuvėje, tačiau apsipirkti nusprendė be kaukės.

Parduotuvės darbuotoja S. Š. priminė, kad kaukės šiuo metu yra privalomos, tačiau vyras kitų darbuotojų ir pirkėjų akivaizdoje trenkė moteriai, o po to apsistumdė su į pagalbą darbuotojai atskubėjusiu pirkėju.

Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas Jonavos gyventojas teigė, kad kaltę pripažįsta ir gailisi, tačiau ne viską prisimena, mat buvo gerokai išgėręs. Vyras pasakojo, kad į parduotuvę užėjo be apsauginės veido kaukės, nes manė, kad greitai apsipirks, tačiau tuomet pardavėja jam kažką pasakė, jis su ja susiginčijo ir ranka sudavė jai per galvą.

Nukentėjusi pardavėja teigė, kad atpažino savo skriaudėją dar parduotuvėje. Praeidama ji S. Š. pasakė, kad šis užsidėtų kaukę ir laikytųsi atstumo, bet S. Š., vartodamas necenzūrinius žodžius, jai atsakė: „Eik tu na... žiurke“ ir užsimojo ranka, ketindamas jai suduoti smūgį. Moteris teigė, kad yra turėjusi peties traumą, todėl norėdama išvengti smūgio į petį pasisuko, o S. Š. pataikė jai į galvą.

Elektrikui teismas skyrė 2 tūkst. eurų baudą.

Tai buvo jau antrasis toks įvykis, per metus laiko nutikęs Jonavoje. Praėjusią vasarą dėl panašios istorijos buvo nuteistas prieš tai aštuonis kartus už vagystes, plėšimus, disponavimą narkotikais ir smurtinius nusikaltimus teistas Jonavos gyventojas Marius Kočerovas.

Apkaltinamuoju nuosprendžiu pasibaigusi istorija prasidėjo pačiame pavasarinio karantino įkarštyje, 2020 m. balandžio 25 d. Jonavoje, Chemikų g. esančioje „Maximos“ parduotuvėje, M. Kočerovas apsilankė ne tik apsvaigęs nuo alkoholio, bet ir nedėvėdamas tuo metu privalomos apsauginės kaukės.

Į tokį pirkėją greitai sureagavo parduotuvės apsaugos darbuotojas, įspėjęs vyrą ir liepęs išeiti iš parduotuvės. Kaip nurodyta byloje, lankytojui kelias minutes aiškinta, kad be kaukės jis negali lankytis parduotuvėje, tačiau M. Kočerovas, užuot paklusęs, smogė darbuotojui kumščiu į veidą ir sumušė jį, taip sutrikdydamas sveikatą ir viešąją tvarką.

Vėliau M. Kočerovas teisme pripažino savo kaltę, tačiau teigė, kad net nežino, kodėl ėjo į parduotuvę, mat buvo neblaivus. Anot Jonavos gyventojo, grumtynės iš parduotuvės vėliau persikėlė į lauką ir tęsėsi, kol jis buvo prirakintas prie turėklų ir taip laukė, kol atvažiavo policija.

Nenoras parduotuvėje užsidėti apsauginę kaukę M. Kočerovui kainavo laisvę – nors ir pripažino kaltę, vyras buvo jau aštuonis kartus teistas, pripažintas recidyvistu, todėl teisėja skyrė jam keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Kadangi dar turėjo ankstesnių „skolų“ teisingumui, M. Kočerovui iš viso pataisos namuose buvo skirta praleisti kiek daugiau nei 7 mėnesius.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite