Angle down Atgal

Nuaidėjo respublikinis lietuviškų dainų festivalis „Neužmirštuolė gyva“

Lietuvoje plačiai nuskambėjo Radviliškio muzikos mokyklos organizuotas nuotolinis lietuviškų dainų festivalis „Neužmirštuolė gyva“, skirtas pačioms gražiausioms Lietuvos valstybės datoms – Sausio 13-ajai, Vasario 16-ajai bei Kovo 11-ajai paminėti. Jo tikslas – populiarinti lietuvišką dainą, dalytis pedagogine patirtimi ir repertuaru. Festivalis išties netradicinis. Jis truko net 4 savaites. Kiekvieną dieną turėjome galimybę klausytis lietuviškų, patriotinių dainų.

Festivalio dalyvių gausa pranoko organizatorių lūkesčius. Net 220 jaunųjų dainorėlių, 68 vaikus ruošę mokytojai iš 34 miestų ir miestelių ne tik dovanojo gražiausias lietuviškas dainas, bet ir rinko labiausiai patikusią dainą ir atlikėją. Radviliškio rajono savivaldybės įsteigti prizai vasario 16 dieną iškilmingai buvo įteikti trims skirtingų kategorijų atlikėjams: Alytaus jaunimo centro 4 metų dainorėlei Emilijai Norkūnaitei (mokytoja R. Remeikienė), Šiaulių Didždvario gimnazijos duetui – Emilijai Plungytei ir Aistei Dabašinskaitei (mokytoja K. Mankuvienė), Akmenės r. meno mokyklos solistei Akvilei Srūgytei (mokytoja G. Bučiuvienė).

Radviliškio rajonui atstovavo Radviliškio muzikos mokykla, Vinco Kudirkos, Vaižganto progimnazijos, lopšeliai-darželiai „Kregždutė“, „Žvaigždutė“, „Eglutė“, Šiaulėnų M. Šikšnio, Grinkiškio J. Poderio gimnazijos. Visi dalyviai ir kolektyvų vadovai buvo apdovanoti Radviliškio muzikos mokyklos padėkomis.

Festivalį vainikavo LR Seimo nario Antano Čepononio sveikinimas ir linkėjimas nenustoti augti, būti kūrybiškiems, nes tai parodo, kad net nuotolinis koncertas pasiekia kiekvieno klausytojo širdį.

Festivalio iniciatorės ir idėjos autorės – Radviliškio muzikos mokyklos solinio dainavimo mokytoja ekspertė Inga Petrauskienė ir chorinio dainavimo mokytoja metodininkė Aurelija Meškauskienė. Ačiū joms už puikią idėją ir suorganizuotą nuostabią dainų šventę.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite